0

5 wskazówek, jak zaaranżować łazienkę w biurze

5 wskazówek, jak zaaranżować łazienkę w biurze

W poprzednim wpisie skupiliśmy się na tym, jak zaaranżować, wyposażyć i zaopatrzyć serce każdej firmy, czyli kuchnie w biurze. Dziś skupimy się na kolejnym pomieszczeniu socjalnym, które jest obligatoryjne w każdym większym i mniejszym przedsiębiorstwie. Mowa tu o łazienkach. Poznajcie zatem wskazówki, jak odpowiednio zaaranżować łazienkę w biurze!

Zastanów się – łazienka i toaleta razem czy osobno?

To pierwsza z kwestii, nad jaką musisz się pochylić i poważnie zastanowić. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Na oddzielną toaletę można zdecydować się tylko wtedy, gdy w wyniku podziału lub w już istniejącym pomieszczeniu znajdzie się miejsce nie tylko na sedes, ale i na umywalkę. Takie rozwiązanie jest dość wygodne, bowiem jednocześnie dwie osoby mogą korzystać z różnych pomieszczeń. Przy czym oddzielna toaleta gwarantuje odpowiedni poziom intymności dla osoby tam aktualnie przebywającej. Wiele osób doceni takie rozwiązanie. Z kolei wspólna z toaletą łazienka w biurze to optymalne rozwiązanie wtedy, gdy biuro nie ma zbyt wielu pomieszczeń, gdy zatrudnionych jest w nim kilka do kilkunastu osób. Wówczas takie połączenie staje się wygodne i pozwala na odpowiednią optymalizację i zagospodarowanie  niewielkiej przestrzeni biurowej

Zdecyduj, jaki styl będzie rządził w łazience w biurze

Skandynawski, nowoczesny, glamour, industrialny, a może minimalistyczny? Poznaj dokładnie zasady, jakimi rządzą się poszczególne style i dowiedz się, jaki jest najbliższy Twojemu gustowi, ale także miej na uwadze to, co potrzebują pracownicy. Łazienka w biurze ma być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Nie do końca potrzebne są tutaj ozdobne ornamenty, charakterystyczne dla stylu glamour. Oczywiście, nie oznacza to, że to wnętrze ma być maksymalnie surowe, choć nie ulega wątpliwości, że sprzątanie w łazience, w której nie ma zbyt wielu przedmiotów, jest o wiele prostsze i szybsze. Obecnie, najbardziej popularnymi stylami są skandynawski i minimalistyczny, nowoczesny. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak aranżacja toalety w biurze właśnie w tych stylach, to gwarancja użyteczności, funkcjonalności i uniwersalności. Oba te style są ponadczasowe i klasyczne. Nie ma zatem obawy, że nie przypadną do gustu korzystającym. A tych bywa naprawdę wielu. Są to zarówno pracownicy, jak i często również osoby z zewnątrz: goście, kontrahenci. Dlatego dbałość o spójne, harmonijne i estetyczne zaaranżowanie wnętrza toalety w biurze jest naprawdę istotna.  

Dobierz odpowiednie urządzenia sanitarne

Łatwe w czyszczeniu, spójne pod względem wizualnym, praktyczne, takie powinny być urządzenia sanitarne w łazience w firmie. Obok nich powinny znaleźć się także nieco drobniejsze akcesoria do sprzątania i elementy, które dopełniają ceramikę. Mowa tu o szczotkach do wc, koszach na śmieci, mydelniczkach, ręcznikach papierowych, suszarkach do rąk itp. Warto postawić na wysokiej jakości urządzenia sanitarne, które gwarantują długotrwałe użytkowanie. Ważna jest także kolorystyka. W przeszłości w sklepach znaleźć można było przeważnie białe urządzenia sanitarne. Dziś znajdziemy je w wielu barwach, z czego dużą popularnością i zainteresowaniem cieszą się np. szare bądź czarne zlewy. Wyglądają luksusowo, oryginalnie, a na dodatek nie widać na nich nieestetycznych i psujących efekt wizualny, zacieków.

Wybierz meble łazienkowe

Dobór odpowiednich mebli łazienkowych to bardzo istotny i dość czasochłonny etap aranżowania łazienki w biurze. Na wstępie należy przemyśleć czy chcemy meble do łazienki w zabudowie czy też wolnostojące. Jeżeli nie mamy zbyt wiele wspólnego z projektowaniem wnętrz, to warto poprosić o poradę specjalistów, którzy wybiorą optymalne rozwiązania. Meble łazienkowe powinny odznaczać się wysoką jakością i trwałością. Narażone są bowiem na działanie takich szkodliwych czynników, jak chociażby wilgoć czy oparty detergentów, środków czystości. Meble łazienkowe powinny stanowić spójną całość pod względem kompozycji. Aby całość była ergonomiczna i naprawdę użyteczna, powinny zostać ustawione tak, by ich czyszczenie czy nawet korzystanie z nich nie wymagało ciągłego przesuwania poszczególnych elementów. 

Wyposaż toaletę w biurze we wszystkie akcesoria

Dobrze wyposażone biuro to podstawa konstruktywnej, efektywnej pracy. W każdym pomieszczeniu nie powinno brakować niezbędnych elementów. I tak, jak w pomieszczeniach biurowych nie może zabraknąć papieru do drukarki, kolorowych karteczek i artykułów piśmienniczych, w kuchni kawy, herbaty, środków do mycia naczyń czy ręczników papierowych, tak w łazience nie powinno zabraknąć papieru toaletowego, mydła, a także innych środków czystości. Pozwala to zachować nie tylko odpowiedni poziom higieny, ale i komfort. Nawet tak drobne elementy, jak kostka bądź innego rodzaju zawieszka do wc wyraźnie pokazuje, czy gospodarz dba o zachowanie odpowiedniego poziomu w swojej firmie. W łazience w biurze nie powinno również zabraknąć płynu do wc, a niekiedy i płynu do udrażniania rur, bowiem różne sytuacje zdarzają się wtedy, gdy wiele osób korzysta z toalety. Toaleta w biurze powinna pachnieć, zatem oprócz tego, że należy dbać o regularne i dokładne sprzątanie, warto także zaopatrzyć ją w odświeżacze


Dodany przez Piotr