0

Jak wybrać najlepsze artykuły szkolne?

Jak wybrać najlepsze artykuły szkolne?

Już niedługo wakacje, ale one jak zawsze mijają bardzo szybko i staniemy przed problemem zakupu przyborów szkolnych dla naszych pociech. Rynek tych produktów jest coraz większy i bardziej kolorowy, a nasze dzieci są kuszone coraz to bardziej wymyślnymi produktami, które znajdują się w spisie przyborów szkolnych. Oto kilka przydatnych rad, jak kupować najbardziej użyteczne artykuły szkolne.


Jakość przyborów szkolnych

Zawsze zadajemy sobie to pytanie patrząc na ogrom produktów do wyboru. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór produktów ze średniej półki cenowej, znanych i cenionych marek, takich jak Faber-Castell czy Oxford. Nie wybierajmy zawsze nowości i produktów najbardziej eksponowanych, gdyż są to produkty stosunkowo droższe. Produkty prostsze, będące dłużej na rynku mają większą konkurencje i ceny tych produktów pod znaną marką nie mogą być dużo wyższe. Jakość szczególnie liczy się w produktach, które muszą nam służyć długo lub bardzo intensywnie. Do tych produktów zaliczamy plecaki szkolne i piórniki oraz zeszyty, które dość szybko niszczeją. A oto podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy zakupie poszczególnych artykułów szkolnych.


Zeszyt szkolny 

Ważna jest grubość papieru oraz rodzaj okładki. Optymalna grubość papieru to 60-70 g/m2, gdyż wtedy tusz z długopisu lub atrament nie przebija na druga stronę kartki. Co do okładki, najlepszym rozwiązaniem będzie lakierowana, która nie brudzi się zbyt mocno oraz jest bardziej wytrzymała. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zeszytu oxford soft touch.


Przybory szkolne, cyrkiel, linijka

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktów niełamliwych. Oczywiście te artykuły szkolne bywają nawet kilka razy droższe, ale swoją żywotnością zdecydowanie zwracają poniesiony wkład. Rekomendowany zestaw to produkt marki Maped (zestaw geometryczny flexi).


Jeśli chodzi o cyrkle to najpopularniejszymi rozwiązaniami są najprostsze cyrkle zakładane na ołówek oraz plastikowe z możliwością uzupełniania grafitów. Korzystniejsze pod kątem użytkowania będzie to drugie rozwiązanie. Cyrkle plastikowe są bardziej precyzyjne i łatwiejsze w użyciu. Do zakupu rekomendujemy produkty marki Koh-i-Noor Cyrkiel w etui.


Drobne akcesoria szkolne

Kluczowymi kwestiami przy wyborze tego typu produktów jest ich jakość. Najlepiej w tym przypadku wybrać produkt znanej marki ze średniej półki cenowej. W ołówkach sprawdzajmy twardość produktu i wybierajmy twardość HB. Gumki do ścierania muszą być dobrej jakości, by dobrze spełniać swoje funkcje. 


Jak widzicie, zakup artykułów szkolnych jest dość prosty. Warto uwzględnić przy wyborze tych produktów zdanie dziecka, by czas spędzony w szkole nie kojarzył się tylko z nauką, ale również z fajnymi i miłymi dla oka akcesoriami. 

Dodany przez Piotr