0

Jak wybrać najlepszy klej szkolny?

Jak wybrać najlepszy klej szkolny?

Rok szkolny rozpoczął się w pełni. Większość rodziców i dzieci wybrało i kupiło już wszystkie potrzebne artykuły szkolne i plastyczne. Te jednak, jak powszechnie wiadomo, dość szybko zużywają się. Mają też tę magiczną zdolność do gubienia się w tornistrze lub w szkole. Szczególnie dotyczy to niewielkich artykułów szkolnych, takich jak kredki, ołówki czy kleje. My dziś skupimy się na tych ostatnich produktach i podpowiemy, jak wybrać najlepszy klej szkolny, który spełni oczekiwania maluchów, będzie dla nich bezpieczny i idealnie wypełni swoje zadanie. 


Rodzaje klejów szkolnych

Na rynku oferowane jest kilka typów klejów szkolnych, w zależności od sposobu ich aplikacji i formy. Ogromny ich wybór znaleźć można w naszym sklepie z artykułami szkolnymi, plastycznymi i biurowymi. Warto zerknąć do asortymentu sklepu, by przekonać się, jak wiele rodzajów klejów do szkoły można tam znaleźć. Ich wybór zależny jest w dużej mierze od wieku naszego dziecka. Zadbajmy o to, by praca z klejem była czystą przyjemnością, a nie uciążliwym zadaniem. Do najbardziej popularnych z nich należą: 

  • kleje w sztyfcie,
  • kleje w tubce,
  • kleje w buteleczce.

Klej do szkoły w sztyfcie charakteryzuje się łatwością w obsłudze. Nakładany jest bezpośrednio na klejoną powierzchnię, co ogranicza ryzyko zabrudzeń i plam. Kleje szkolne w tubce posiadają konsystencję pasty. Po ich wyciśnięciu konieczne jest rozsmarowanie kleju na danym elemencie. Kleje szkolne w buteleczce mają postać płynu. Nie są aż tak popularne jak dwa pozostałe typy, ale równie skutecznie kleją powierzchnie papierowe i te z cienkiej tektury. 


Kleje do szkoły a zapach

Nie jest niczym nowym i zadziwiającym, że kleje szkolne mogą mieć specyficzny zapach. Nie każde dziecko musi go lubić i tolerować. Na rynku znajdziemy na szczęście kleje bezzapachowe, które wyeliminują ten problem. Warto jednak zwrócić uwagę na kleje szkolne, których zapach zupełnie odbiega od tego, z którym go zawsze kojarzyliśmy. Na półkach sklepowych znajdziemy warianty o zapachu poziomki, brzoskwini, pomarańczy albo jabłka. Dzięki swojemu zapachowi zapewnią dodatkową frajdę naszemu dziecku. Kleje o zapachu owoców sprawią, że praca z wszelkimi kartkami upominkowymi, laurkami czy papierowymi wycinankami będzie znacznie przyjemniejsza. 

Strzałem w dziesiątkę może okazać się też klej z dodatkiem brokatu. Jest on dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Z całą pewnością przypadnie on do gustu dziewczynkom, które uwielbiają zabawy z kolorowymi, błyszczącymi artykułami szkolnymi i plastycznymi. Klej z brokatem jest równie bezpieczny, wygodny w aplikacji i skuteczny jak standardowe kleje szkolne, a przy tym zapewnia dodatkowe efektowne zdobienia.


Kleje szkolne, a bezpieczeństwo Twojego dziecka 

Kleje szkolne z uwagi na fakt, że będą wykorzystywane przez dzieci, powinny spełniać kilka podstawowych wymagań. Najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo dla zdrowia naszych maluchów. Wybierzmy klej nietoksyczny i bezpieczny dla środowiska. Zwróćmy uwagę na kleje z roślinnych, naturalnych substancji. Upewnijmy się także, że klej nie zostawi trwałych plam i zabrudzeń, na przykład na ubraniu dziecka. Wybierzmy taki, który da się bezproblemowo zmyć przy użyciu wody i mydła.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie kleju do szkoły dla dziecka?

Oprócz wspomnianych kwestii i parametrów, warto również zwrócić uwagę na jakość i trwałość produktu. czasami lepiej zainwestować w nieco droższe produkty, choć w przypadku klejów ta różnica nie będzie diametralna, drastyczna i nie zrujnuje nam budżetu domowego. Dzięki temu zyskamy artykuł szkolny, który z powodzeniem wykorzystamy także w domu. Bez obaw maluch będzie mógł nosić go w tornistrze czy plecaku. Dobrej jakości kleje do szkoły nie będą zasychały także szybko jak ich tańsze odpowiedniki i tym samym posłużą na dłużej. taka drobna inwestycja zdecydowanie się opłaca! 

Dodany przez Piotr


Powiązane artykuły

Jaki klej wybrać?
Wybór najwłaściwszych artykułów biurowych, zwłaszcza tych, które kupowane z myślą o długotrwałym i komfortowym użytkowaniu może okazać się sporym wyzwaniem. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o artykuły dedykowane dla najmłodszych członków rodziny. W tym przypadku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej taśmom klejącym i dyspenserom, które dostępne są w naszej papierniczej hurtowni online. Taśmy samoprzylepne i taśmy klejące dwustronne są bowiem jednym z tych wyjątkowych artykułów biurowych, które doskonale sprawdzą się nie ..