0

Jak wybrać zeszyt do szkoły?

Jak wybrać zeszyt do szkoły?

Zeszyt szkolny to najważniejszy przedmiot, niezbędny na każdej lekcji. Nie bez powodu znajduje się ona na pierwszych pozycjach w spisie przyborów szkolnych do wyprawki. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Istotne w tym przypadku są: cena, jakość, kolor, wzór, ale najważniejszym kryterium jest gust dziecka.

W dzisiejszym cyfrowym świecie, dzieci bardzo zwracają uwagę na to, co kupują i co noszą ich rówieśnicy. Warto zatem zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że maluchy z chęcią będą sięgały po zeszyty w klasie.

Jakość papieru i okładki

Najważniejszym parametrem zeszytu szkolnego, określającym jego jakość, jest gramatura papieru oraz grubość i wykończenie okładki. Optymalnym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem jest wybór kartek o gramaturze 70 g/m2. Zapewniają one bardzo dobrą gładkość pisania, a co najważniejsze atrament bądź używany tusz nie przebija na drugą stronę kartki. Mniejsze gramatury 50 g lub 60 g nie zapewnią, że tusz nie będzie przebijał. Najpopularniejszymi rodzajami okładek są okładki wykonane z PP, okładki papierowo laminowane oraz najtańsze i jednocześnie najbardziej narażone na uszkodzenia okładki kartonowe, bez laminowania. Najlepszym rozwiązaniem są okładki papierowo powlekane laminatem. Jest to najlepsze połączanie jakości i ceny. Najlepszym przykładem będzie zeszyt Oxford Soft Touch.

Popularne i na topie

Jak już zostało wspomniane, ważną rolę podczas wyboru zeszytu odgrywa po prostu chęć posiadania markowego produktu. Niekwestionowanym liderem w kwestii kreowania nowych trendów jest marka Oxford, która istnieje od kilkunastu lat, oferuje produkty najwyższej jakości (papier 70g/m2) oraz kreuje nowe trendy. W zeszłym roku hitami sprzedaży były zeszyty w kolorach pastelowych np.: Oxford Soft Touch pastel. 


Dodany przez Piotr