0

Artykuły dekoracyjne na przyjęcie, które całkowicie odmienią pomieszczenie

Artykuły dekoracyjne na przyjęcie, które całkowicie odmienią pomieszczenie

Chociaż w ferworze przygotowań bardzo często o tym zapominamy, to artykuły dekoracyjne np. na imprezę urodzinową z powodzeniem można dopasować nie tylko do motywu przewodniego przyjęcia, ale także charakteru czy klimatu imprezy. Kluczowy jest jednak wybór dekoracji w odpowiedniej kolorystyce, która dopasuje się, chociażby do serwowanych potraw i napojów czy pozostałych akcesoriów. To przecież po stronie gospodarza leży, aby zadbać o stylową i przyjemną dla oka oprawę. Jakie artykuły dekoracyjne do domu sprawdzą się najlepiej? Jak zrobić girlandę z balonów? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym wpisie. 


Jakie artykuły dekoracyjne mamy do wyboru? 

Zastanawiasz się, czy artykuły dekoracyjne są w stanie odmienić wnętrze? Odpowiedź brzmi, oczywiście. Aby uzyskać niepowtarzalny efekt, należy skupić się przede wszystkim na wyborze gadżetów najwyższej jakości! Dotyczy to nie tylko imprezy urodzinowej, przyjęcia świątecznego, weselnego czy baby shower. Co więcej, zdecydowana większość tego ozdób tego typu oprócz oszałamiającego efektu, zachęca również przystępnymi cenami. Na początku warto byłoby zastanowić się, jakie ozdoby dostępne są w sklepach papierniczych i hurtowniach artykułów dekoracyjnych. Mogą przybierać różnorodne formy: 

  • balony i girlandy, 
  • serpentyny, 
  • świece, 
  • piniaty,
  • lampiony, 
  • jednorazowe nakrycia stołów. 

To oczywiście tylko nieliczne artykuły dekoracyjne, jakie mają do wyboru organizatorzy. Oprócz różnorodnych form mogą poszczycić się również wieloma możliwościami zastosowania. Z powodzeniem zawiesić je można na oknach, drzwiach wejściowych lub tych, prowadzących do wnętrza pomieszczenia, w którym odbywać się będzie impreza, pod sufitem lub porozrzucać je dobrowolnie po pomieszczeniu, tworząc tym samym efekt tzw. artystycznego nieładu! 


Balony 

Balony - zwłaszcza balony gumowe - nie bez przyczyny uznawane są za najpopularniejszą formę dekoracji, które doskonale wpisują się w klimat niemal każdego rodzaju przyjęcia. Odpowiedni dobór kolorów, a także odpowiednie ułożenie nadają przestrzeni charakteru i zachwycają unikatowymi walorami estetycznymi. Ich kolejną olbrzymią zaletą jest bez wątpienia cena. Najbardziej podstawowe balony, czyli te wykonane z gumy kosztują nieco ponad 60 groszy. Brzmi zachęcająco, prawda? Z powodzeniem można tworzyć z nich różnokolorowe girlandy. Nic dziwnego, że to właśnie odpowiedzi na pytanie o to, jak zrobić girlandę z balonów poszukuje tak wielu użytkowników. 


Jak zrobić girlandę z balonów? Kilka praktycznych porad 

Zarówno najbardziej klasyczne, jak i przybierające różnorodne kształty balony gumowe, mogą stać się perfekcyjną bazą do stworzenia zapierającej dech w piersiach girlandy, która stanie się przysłowiową wisienką na torcie na danym przyjęciu. Najwyższa pora dowiedzieć się więc, jak ją wykonać. 

  1. Nadmuchaj balony, a końcówkę dokładnie zawiąż na pętelkę. 
  2. Balony zwiąż ze sobą końcówkami. Nie używaj w tym celu żadnych sznureczków ani wstążek. 
  3. Wszystkie balony połącz ze sobą w pary, a następnie po cztery (kolorystyka zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie). 
  4. Wszystkie połączone “czwórki” zawieś np. na żyłce i przedłużaj do momentu osiągnięcia satysfakcjonującej długości. 

Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że oprócz balonów gumowych w hurtowniach artykułów dekoracyjnych znaleźć można także te wykonane z lateksu, polichloroprenu lub tkaniny nylonowej. Posiadają imponującą gamę kolorystyczną, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie! Takie artykuły dekoracyjne do domu zachwycają wyglądem! 


Serpentyna

Serpentyna to kolejna ozdoba na imprezę, która cieszy się sporym zainteresowaniem. To nic innego, jak rodzaj wstążki, którą można zawiesić np. pod sufitem. W związku z tym, że w sklepach papierniczych i hurtowniach artykułów dekoracyjnych można je dostać zwinięte w rulon lub zapakowane w tuby ich użycie jest banalnie proste. Co więcej, te artykuły dekoracyjne występują w dwóch postaciach: serpentyna papierowa, a także serpentyna holograficzna, która bez wątpienia doda każdemu przyjęciu blasku, szyku i nieco imprezowej klasy! Ceny zarówno jednych, jak i drugich ozdób są bardzo atrakcyjne i wahają się w granicach 7 złotych. Obawiasz się, że sama serpentyna może okazać się zbyt skromną formą dekoracji? Osoby, które nie boją się bałaganu z powodzeniem mogą zdecydować się na zakup brokatu sypkiego, który doda efektu głów każdemu miejscu i pomieszczeniu! Wystarczy, że odrobinę wysypiesz na wybrane miejsce i… gotowe.

Jak widać, artykuły dekoracyjne i ozdoby na imprezę wcale nie muszą wiązać się z wydatkiem olbrzymiej sumy pieniędzy. Podczas zakupu należy mieć na uwadze, że niekiedy nawet najprostsze i najbardziej oczywiste wybory, mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Dodany przez Piotr