0

3 artykuły dla dziecka uzdolnionego plastycznie

3 artykuły dla dziecka uzdolnionego plastycznie

Dzieci uzdolnione plastycznie zdecydowanie chętniej malują, rysują, wycinają niż ich rówieśnicy. Rodzice dość szybko dostrzegają, że ich maluch posiada talent. W końcu jego prace zdecydowanie wyróżniają się na tle dzieł stworzonych przez inne dzieci. Zdecydowanie warto wspierać dziecko i zapewnić mu wszelkie środki, które umożliwią mu rozwijanie swych zdolności. Co warto zatem kupić i w co zaopatrzyć kącik małego artysty? O tym już za chwilę!

Farby i akcesoria do malowania

Któż z nas w dzieciństwie nie lubił malować farbami? Tworzenie kreatywnych obrazów, wcielanie się w rolę malarza to w końcu jedna z ulubionych zabaw kreatywnych dla dzieci. Farby uwielbiają zarówno maluchy w wieku przedszkolnym, jak i nieco starsze dzieci, które chodzą już do szkoły i często w ramach lekcji plastyki korzystają z różnych typów farb. Najbardziej popularne są farby plakatowe i to właśnie je najczęściej wybierają dzieci do tworzenia swych pierwszych dzieł. Nieco bardziej zaawansowane prace powstają przy użyciu farb akwarelowych. Produkty te z całą pewnością docenią dzieci uzdolnione plastycznie, które stale chcą poszerzać swoje horyzonty oraz poznawać coraz bardziej różnorodne środki wyrazu swych emocji i wizji, które następnie przelewają przy ich pomocy na papier bądź płótno. Równie ochoczo sięgną także po farby witrażowe, bowiem to właśnie dzięki tym artykułom plastycznym mogą powstać oryginalne, niepowtarzalne i zachwycające obrazy na szkle. Naturalnie kupując farby nie można także zapomnieć o wysokiej jakości różnorodnych i niezbędnych akcesoriach, takich jak pędzle, palety do malowania, kubki na farbę czy wodę. W przypadku młodszych dzieci warto także nabyć fartuszki, chroniące przed zabrudzeniem.

Kredki

To jedne z najbardziej popularnych artykułów plastycznych, uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W naszym internetowym sklepie internetowym znaleźć można ogromny wybór kredek, a wśród nich:

  • kredki ołówkowe;
  • kredki akwarelowe;
  • kredki świecowe;
  • kredki woskowe;
  • kredki do malowania twarzy.

Szeroki wybór wynika nie tylko z zapotrzebowania, ale także ogromnej wiedzy na temat tego, jak ogromny wpływ na rozwijanie zdolności plastycznych mają dobrze dobrane, wysokiej jakości kredki. To właśnie dlatego w naszej ofercie znaleźć można kredki znanych i cenionych producentów, jak Stabilo czy Bic.  Kredki są doskonałym narzędziem do wyrażania swoich emocji na niemalże każdej powierzchni. Najbardziej popularne są kredki świecowe oraz kredki ołówkowe. uzdolnione plastycznie dzieci chętnie sięgną także po inne typy kredek, czyli wspomniane powyżej kredki akwarelowe czy kredki woskowe. Zwykle mają bardzo bogata gamę barw, dlatego przy ich pomocy powstają oryginalne, zachwycające dzieła, pełne niezwykłych i niekiedy zaskakujących połączeń kolorystycznych.

Plastelina, modelina

Nic tak pozytywnie nie wpływa na rozwój zdolności manualnych u dzieci, jak zabawki plastyczne i masy plastyczne typu modelina, plastelina. Te artykuły nie tracą na popularności mimo, że na rynku pojawiły się różnorodne nowoczesne masy plastyczne, takie jak piankolina czy ciastolina. Tradycyjna plastelina czy modelina nadal jest chętnie wykorzystywana w zabawach, a także do tworzenia niepowtarzalnych, kreatywnych dzieł. Przy pomocy modeliny i plasteliny można nie tylko wkleić obrazek na kartce papieru, ale także stworzyć swoje własne postaci. Z modeliny można także zrobić różnorodne ozdoby, takie jak kolczyki. Możliwości ich użycia są ograniczone wyłącznie przez wyobraźnię!

Jeżeli zależy nam na rozwijaniu talentu naszej pociechy, to koniecznie poświęćmy czas na to, by przygotować i odpowiednio wyposażyć kącik małego artysty. Być może dzięki temu w przyszłości nasze dziecko wybierze szkołę plastyczną lub zdecyduje się na karierę artysty bądź architekta?


Dodany przez Piotr


Powiązane artykuły

Pomysły na przerażające, ale efektowne dekoracje na Halloween
Najwłaściwsze dekoracje na Halloween to takie, które na sam widok będą przyprawiać o gęsią skórkę i dreszcze na całym ciele. Wbrew pozorom do stworzenia wyjątkowo upiornych dekoracji nie trzeba mieć zbyt rozwiniętych umiejętności plastycznych czy zmysłu artystycznego. W rzeczywistości, aby diametralnie odmienić wnętrze, dodać mu przerażająco halloweenowego charakteru wystarczy zaledwie kilka artykułów papierniczych, podstawowe “narzędzia”, które z powodzeniem znaleźć można w piórniku każdego ucznia, a także odrobina cierpliwości i świetny humor. Tworzenie dekoracji na Halloween to doskonały sp..