0

Etykiety samoprzylepne. O tym dlaczego warto w nie zainwestować

Etykiety samoprzylepne. O tym dlaczego warto w nie zainwestować

Etykiety samoprzylepne to nic innego jak cieszące się ogromną popularnością artykuły biurowe, które potocznie nazywane bywają nalepkami. W związku z tym, że pomagają one zaoszczędzić ogrom czasu, chętnie sięgają po nie przedsiębiorcy i pracownicy biurowi niemalże z każdej branży. Co więcej, doskonale sprawdzą się również do użytku domowego. Dlaczego? Zapraszamy do lektury artykułu! 


Nalepki to jeden z tych nieocenionych artykułów, bez którego prawidłowe funkcjonowanie biura byłoby czymś zupełnie niemożliwym. Mogą pełnić bowiem najróżniejsze funkcje: od aktualizowania informacji po oznaczanie produktów i dokumentów czy adresowania kopert i przesyłek. 

Kilka słów o zastosowaniu


Etykiety samoprzylepne mają przeróżne zastosowanie. Nie bez przyczyny tak doskonale wpisały się w wiele gałęzi przemysłu. Dlaczego? Oto główne powody: 

  • Niemalże każdy produkt na rynku produkt posiada etykietę, na której znajdować się może skład, termin ważności lub podstawowe informacje. 

  • W przypadku niektórych produktów konieczne jest zastosowanie dodatkowych etykiet, jak np. w przypadku produktów, narażonych na działanie niekorzystne warunków zewnętrznych.


Ponadto etykiety te wykorzystywane są również biurze. Dzięki nim porządkowanie dokumentów staje się niezwykle proste, a nawet największe stosy dokumentów archiwalnych utrzymane są w nienagannej czystości. To jednak nie wszystko. Dzięki nim możliwe jest drukowanie danych kontaktowych oraz adresów klientów. Wysyłki listów i paczek jeszcze nigdy nie były tak proste. 

Główny podział etykiet

Etykiety samoprzylepne całkowicie zdominowały współczesny rynek. Na tym etapie warto wspomnieć o ich głównym podziale:

  •  etykiety papierowe - zwykle używane wówczas, gdy nie jest wymagana zbyt duża odporność na czynniki zewnętrze. 

  • etykiety foliowe - ich główną zaletą jest przede wszystkim żywotność (od 6 miesięcy do nawet 12 lat), a także trwałość. Nie ulegają one bowiem zniszczeniom w wyniku działania bardzo wysokich lub skrajnie niskich temperatur, wilgoci, czy brudu. Dzięki temu etykieta pozostanie na swoim miejscu. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale niektóre z nich  Mogą być stosowane w warunkach -200°C, -40°C/150°C, a nawet do 800°C. 

Etykiety samoprzylepne. Poznaj podstawowe zalety:

  1. Możliwość ich usunięcia lub zmiany pozycji bez pozostawienia śladu kleju, 

  2. Nadają się do większości powierzchni, również do sprzętu elektronicznego, metalu i plastiku,

  3. Idealne do trwałego oznaczania produktów, własności, informacji na temat bezpieczeństwa, a także oznaczania niebezpiecznych powierzchni

  4. Odporne na smary, brud, promieniowanie UV, wodę, podarcie, a także zmiany temperatur

  5. Idealnie sprawdza się do oznaczania plansz urlopowych, terminów w harmonogramach oznaczeń na mapach oznaczeń rozmiarów na ubiorach

  6. Zapewniają czytelny i jasny przekaz.

Karteczki samoprzylepne a praca biurowa

Karteczki samoprzylepne podobnie jak etykiety są produktami, których nie może zabraknąć w żadnym biurze. Bez nich uporządkowanie dokumentów i wszechobecnych segregatorów
 byłoby niezwykle trudnym i pracochłonnym zadaniem. 

Znaczna większość karteczek wykonana jest z papieru, przez co z łatwością możemy po nich pisać i notować najważniejsze spostrzeżenia.  Zwykle ich kolor jest intensywny, niekiedy nawet neonowy. Głównym powodem jest to, aby móc je z łatwością zlokalizować.


Zdarza się jednak, że niektóre z nich są w połowie transparentna. Dzięki temu ważne treści widniejącej na dokumencie nie zostaną przysłonięte. 

Warto dodać jednocześnie, że karteczki, którą są najczęściej używane w biurach to niewielkie prostokąty wyposażone w wąski pasek kleju. Dzięki temu z łatwością można je aplikować na brzegach stron. 

Karteczki samoprzylepne sposobem na uporządkowane życie

Kolejnym popularnym rodzajem karteczek są tzw. bloczki. Zwykle są to kwadratowe karteczki, które wyglądem przypominają zwartą bryłę. Na sklepowych półkach zauważyć można również te w coraz bardziej finezyjnych i oryginalnych kształtach. 


Mimo to ich przeznaczenie pozostaje niezmienne. Chodzi oczywiście o pomoc w uporządkowaniu życia, przez zapisywanie i odnotowywanie najważniejszych rzeczy np. tych do zrobienia. Dzięki nim już nigdy więcej nie zapomnisz o ważnym spotkaniu!


Dodany przez Piotr