0

Dwa proste sposoby jak zapakować przesyłkę

Dwa proste sposoby jak zapakować przesyłkę

Jak wysłać paczkę? To jedno z tych pytań, które zaprząta głowę olbrzymiej ilości osób. Nie ma w tym nic niezrozumiałego. Przecież nadając przesyłkę, chcemy mieć pewność, że dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. O ile w przeważającej większości chodzi wyłącznie o zawartość, tak niekiedy zdarza się, że zależy nam również na tym, aby opakowanie czy papier, w który zapakowany jest np. prezent urodzinowy, nie uległ zniszczeniu lub zerwaniu. Jak powinno wyglądać pakowanie przesyłek? Gdzie znaleźć materiały do pakowania przesyłek?


Wysyłanie paczki - podstawowe zasady 

Wbrew pozorom wysyłanie paczek zarówno do kraju, jak i za granicę, może okazać się całkiem przyjemną i szybką czynnością. Na początku warto zastanowić się nad tym, gdzie dokładnie paczka ma dotrzeć, a także jak delikatna jest jej zawartość. Wielkość wysyłanej paczki to kolejny aspekt, który należy dokładnie przeanalizować. Oczywiście warto zapoznać się również z przepisami danej firmy transportowej, ponieważ w niektórych przypadkach (np. gdy przesyłka jest zbyt delikatna) wysłanie może okazać się niemożliwe. 

Zastanawiasz się, jakie materiały do pakowania przesyłek okażą się najlepszym? Podczas wyboru należy sugerować się przede wszystkim wagą danego towaru. Za jeden z najbezpieczniejszych i najmniej awaryjnych sposobów na to, jak wysłać paczkę jest zapakowanie przesyłki w karton tekturowy. Kartony tekturowe wykazują bowiem dużą odporność na zniszczenia czy rozerwania podczas transportu, a dodatkowo są w stanie pomieścić przedmioty dużych gabarytów. W związku z tym, że takie opakowania wysyłkowe posiadają różne wymiary, znalezienie najwłaściwszego nie jest zbyt problematycznym zadaniem. W naszym sklepie internetowym posiadamy kartony tekturowe w rozmiarze: 55x40x35cm, a także nieco mniejsze -45x30x30cm. Jak powinno wyglądać więc pakowanie przesyłek w kartony tekturowe? To prostsze niż mogłoby się wydawać: 

  1. Dopasuj odpowiedni rozmiar kartonów. 
  2. Dokładnie zabezpiecz towary, które znajdują się w zapakowanej przesyłce. 
  3. Za pomocą np. wypełniaczy lub piankowych chipsów wypełnij każdą lukę znajdującą się w środku kartonu tekturowego. 
  4. Paczkę skrupulatnie zaklej. 
  5. Na koniec pakowania paczki nie zapomnij o naklejeniu etykiety. 

Należy pamiętać jednocześnie o tym, aby materiały zabezpieczające przesyłkę w środku amortyzowały wszelkiego rodzaju wstrząsy. Najlepszym, a jednocześnie najmniej kłopotliwym rozwiązaniem okaże się więc wybór kartonu tekturowego, którego wielkość nie odbiega nadmiernie od wielkości przesyłki. Tym prostym sposobem przestrzeń w zasadzie wypełni się samoistnie, a szanse na uszkodzenie pakowanej przesyłki będą znacznie mniejsze. Z kolei do zabezpieczenia zawartości zaleca się zastosowanie folii bąbelkowej lub nieco mniej popularnej tektury falistej w rolce. 


Jakie są sprawdzone materiały do pakowania przesyłek? 

Kolejnym materiałem do pakowania przesyłek, o którym nie sposób nie wspomnieć, są… torebki strunowe. To nic innego, jak niewielkie foliowe opakowania, które doskonale spiszą się właśnie w trakcie transportu. Z powodzeniem można zapakować do środka produkty żywnościowe bez obaw o zniszczenia Podobnie sytuacja wygląda w przypadku małych przedmiotów, które bardzo łatwo mogą się zgubić. W związku z tym, że torebki strunowe posiadają zróżnicowane rozmiary - każdy znajdzie najwłaściwszy rozmiar dla swojej przesyłki.

Nie wiesz jak wysłać paczkę, która w środku zawierać będzie m.in. zapachowe żele lub inne płyny? Obawiasz się, że buteleczki mogą ulec zniszczeniu, przez co cała pozostała zawartość paczki nada się już tylko do wyrzucenia? Bez obaw! Proponowane właśnie torebki strunowe oprócz wykonania z najwyższej jakości materiałów mogą poszczycić się równie szczelnymi i nieprzepuszczalnymi strunowymi zamknięciami. Łatwość zamykania tych materiałów do pakowania przesyłek z pewnością docenią osoby, które na co dzień zajmują się nadawaniem i wysyłaniem paczek. 

Jak widać proces pakowania przesyłek, jak i samo wysłanie paczki nie musi być problematycznym i spędzającym sen z powiek zadaniem! Kluczowe jest jednak uzbrojenie się w niezbędne materiały i akcesoria!

Dodany przez Piotr