0

Jaki klej wybrać?

Jaki klej wybrać?

Wybór najwłaściwszych artykułów biurowych, zwłaszcza tych, które kupowane z myślą o długotrwałym i komfortowym użytkowaniu może okazać się sporym wyzwaniem. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o artykuły dedykowane dla najmłodszych członków rodziny. W tym przypadku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej taśmom klejącym i dyspenserom, które dostępne są w naszej papierniczej hurtowni online. Taśmy samoprzylepne i taśmy klejące dwustronne są bowiem jednym z tych wyjątkowych artykułów biurowych, które doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku konieczności łączenia ze sobą różnych elementów, ale również naprawy, mocowania czy uszczelniania. Jak widać, uniwersalne i wielozadaniowe produkty naprawdę istnieją.

Pomimo że w działaniu przypominają kleje to ich aplikowanie i przeznaczenie jest jednak nieco inne. Zastanawiasz się, jaki klej powinien znaleźć się w wyprawce szkolnej pociechy? Tutaj z pomocą przyjdzie nasz artykuł zatytułowany: “Jak wybrać najlepszy klej szkolny?”. Wracając jednak do tematu, na początku zajmijmy się taśmami klejącymi dwustronnymi, których w naszej ofercie zdecydowanie nie brakuje. Dlaczego warto rozważyć zakup właśnie takiego artykułu? Powodów jest co najmniej kilka, a oto tylko niektóre z nich: 

  • doskonale radzą sobie z łączeniem elementów, 
  • trwałe i solidne, 
  • wysoka jakość. 

Taśma dwustronna - jeden produkt, wiele możliwości 

Dzięki temu, że taśma klejąca dwustronna, jak sama nazwa wskazuje pokryty jest klejem z dwóch stron, umożliwia sprawne łączenie ze sobą elementów, zarówno tych stałych, jak i przenośnych. Jednak, aby produkt w pełni spełniał swoje zadanie, należy wybierać artykuły wysokiej jakości i te pochodzące od sprawdzonych producentów. Wówczas możliwe jest uniknięcie sytuacji, że zakup taśmy klejącej dwustronnej okaże się wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe „błoto”. W naszej hurtowni papierniczej online posiadamy szeroki asortyment taśm klejących dwustronnych o różnej wielkości i szerokości w tym m.in.: 12mmx7.5m

38mmx5m, 38mmx10m, 38mmx25m, 50mmx5m, 50mmx10m, 50mmx25m, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie produktu do potrzeb i oczekiwań.

Artykuły te doskonale sprawdzą się podczas podklejania wykładzin, papieru, folii, tektury, pakowania prezentów czy szczelnego zamykania kopert. Warto mieć je więc zawsze przy sobie. Należy zauważyć jednocześnie, że usuwanie kleju po taśmie klejącej dwustronnej jest banalnie proste, ponieważ wystarczy zastosować tłuste produkty, jak masło, olej, czy oliwa z oliwek lub nasączyć dozwoloną ściereczkę ciepłą wodą. Delikatne pocieranie w zupełności wystarczy, aby pozbyć się pozostałości, które powstały np. na skutek odklejenia taśmy lub przymocowania jej w niewłaściwym miejscu. Kluczowa jest tu oczywiście klejona powierzchnia.

Taśma samoprzylepna ułatwia życie?

Kolejnym niezwykle uniwersalnym i podstawowym artykułem biurowym, który doskonale poradzi sobie z łączeniem ze sobą różnorodnych elementów, jest oczywiście klasyczna taśma samoprzylepna. Podczas wyboru należy pamiętać o tym, że zakup odpowiedniej powinien być uzależniony m.in. od przyklejanej powierzchni, tego, czy będzie miała kontakt z promieniami słonecznymi oraz, czy podklejony przedmiot docelowo będzie znajdował się na zewnątrz, czy w środku. Bez względu na to należy pamiętać jednak, że taśmy klejące muszą być aplikowane na czystą, suchą i odtłuszczoną powierzchnię - to niezwykle istotne.

Kolejnym ważnym krokiem jest jej dociśnięcie, decydujące o tym, czy uda nam się np. nadać drugie życie uszkodzonemu przedmiotowi. Mimo że bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to taśmy samoklejące mogą posłużyć również do zabaw z dziećmi. Wystarczy, że kilka plastikowych butelek napełnimy ciepłą wodą, a następnie za pomocą taśmy klejącej i nożyczek połączymy je ze sobą. Tym prostym sposobem stworzenie bajkowo-wodnego toru przeszkód jest jak najbardziej możliwe! Wystarczy odrobina chęci, a doskonała zabawa jest gwarantowana. Więcej ciekawych pomysłów na zabawy z najmłodszymi członkami rodziny znajdziesz w naszym wpisie: “Zabawy dla dzieci w domu. Dowiedz się, jak kreatywnie spędzić czas z najmłodszymi”.

Jak widać, zakup taśmy klejącej dwustronnej i taśmy samoprzylepnej niesie ze sobą szereg zalet, a także niezwykle uniwersalnych zastosowań. To jeden z tych zakupów, który zdecydowanie warto przemyśleć i cieszyć się możliwościami!

Dodany przez Piotr


Powiązane artykuły

Styl minimalistyczny w biurze, czyli nowoczesne biuro z klasą
Styl minimalistyczny to fuzja praktyczności, unikalności, nowoczesności i funkcjonalności. Nie dziwi zatem fakt, że znajduje on zastosowanie w firmach, które chcą właśnie w ten innowacyjny i przyjazny dla użytkowników sposób kreować przestrzeń. Jeżeli zależy Wam na tym, by styl minimalistyczny zagościł także i w Waszych biurach i potrzebujecie wskazówek, jakie zasady tam panują, jakie meble biurowe oraz jakie urządzenia biurowe powinny się tam znaleźć, to zachęcamy do lektury.Styl minimalistyczny, czyli jaki?Styl minimalistyczny święci obecnie triumfy na rynku designerskim. Nie ma w tym nic dz..
Jak wybrać najlepszy klej szkolny?
Rok szkolny rozpoczął się w pełni. Większość rodziców i dzieci wybrało i kupiło już wszystkie potrzebne artykuły szkolne i plastyczne. Te jednak, jak powszechnie wiadomo, dość szybko zużywają się. Mają też tę magiczną zdolność do gubienia się w tornistrze lub w szkole. Szczególnie dotyczy to niewielkich artykułów szkolnych, takich jak kredki, ołówki czy kleje. My dziś skupimy się na tych ostatnich produktach i podpowiemy, jak wybrać najlepszy klej szkolny, który spełni oczekiwania maluchów, będzie dla nich bezpieczny i idealnie wypełni swoje zadanie. Rodzaje klejów szkolnychNa rynku ofero..