0

Jakich artykułów szkolnych nie powinno zabraknąć na biurku?

Jakich artykułów szkolnych nie powinno zabraknąć na biurku?

Moment, w którym dziecko idzie do szkoły jest przełomowy zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. Od teraz miejsce zabaw coraz częściej będą zajmować chwile nauki, poznawania nowych lektur, nabywania nowych doświadczeń. Zmieni się także jego pokój. Biurko dla dziecka będzie stanowiło jego centralny punkt, przy którym maluch zacznie odrabiać lekcje. W jakie artykuły biurowe oraz artykuły szkolne powinno być wyposażone biurko dziecięce? Jakich przyborów szkolnych nie może na nim zabraknąć? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule!

Kilka słów na temat biurka dla dziecka

Zanim przejdziemy do omawiania kwestii wyposażenia biurka, warto poświęcić chwilę na wybór samego biurka dziecięcego. Jakie powinno ono być, by służyło dziecku zarówno do odrabiania lekcji, jak i na przykład do tworzenia wszelkiego rodzaju prac plastycznych? Najważniejszą zasadą przy wybieraniu biurka dziecięcego jest ta, by ściśle odpowiadało ono wzrostowi naszej pociechy. Jest to kwestia indywidualna i nieoceniona może okazać się tu pomoc osoby z salonu meblowego. Uwagę należy zwrócić nie tylko na wysokość biurka, ale także na jego szerokość i głębokość. Liczy się także ilość szuflad, w których maluch będzie mógł schować liczne artykuły szkolne oraz półeczki, służące do przechowywania przyborów szkolnych, prac, książek, zeszytów itp. Ustawiając biurko dla dziecka w pokoju warto pamiętać o tym, by znajdowało się ono jak najbliżej naturalnego źródła światła. Oczywiście nie uniknie się sytuacji, w których maluch będzie spędzał czas na rysowaniu czy pisaniu wypracowania przy świetle z lampki, jednak warto zadbać o to, by były one jak najrzadsze. Praca przy świetle dziennym jest bowiem najzdrowsza i najefektywniejsza.

Podstawowe wyposażenie biurka dziecięcego

To co znajduje się pod i nad biurkiem dla dziecka jest tak samo istotne, jak samo wyposażenie biurka. Zacząć należy od podstaw, czyli od maty pod krzesło, którą zabezpieczymy podłogę przed zarysowaniem i nadmiernym zużyciem. Warto także zainwestować w maty chroniące blat biurka, bowiem to właśnie ono jest najbardziej narażone na szybkie zniszczenie. W końcu to tutaj będą powstawały liczne prace plastyczne, które mogą się nieco “wydostać” poza kartkę z bloku rysunkowego. I to właśnie tutaj odbywać się będą ćwiczenia z geometrii, które wymagają nieraz użycia ostrego narzędzia, takiego jak cyrkiel. W podstawowym wyposażeniu biurka nie może zabraknąć także odpowiedniego oświetlenia. Jak już wspomnieliśmy, najlepiej ustawić biurko dziecięce w okolicy okna, by maluch pracował przy naturalnym świetle. Jednak na biurku powinno mimo wszystko znaleźć się źródło światła. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na natężenie, temperaturę barwową. Warto także pamiętać, że jeśli dziecko jest praworęczne, lampka powinna stać po prawej stronie i odwrotnie. Koło biurka warto zamontować, zawiesić tablicę korkową, na której maluch będzie mógł przyczepiać najważniejsze notatki, informacje itp.

Artykuły biurowe, w które należy wyposażyć biurko dla dziecka

Jeżeli przestrzeń wokół biurka dziecięcego jest już odpowiednio zaopatrzona i chroniona, można przejść do kolejnego kroku, czyli kompletowania artykułów biurowych. Najlepiej zacząć od organizacji biurka, czyli od ogółu do szczegółu. Wszystkie przybory szkolne muszą mieć swoje miejsce, zatem warto kupić przybornik na biurko, najlepiej z licznymi przegródkami. Maluch będzie mógł tu trzymać wszystkie przybory szkolne do pisania, takie jak: ołówki, długopisy, cienkopisy, flamastry. Jeżeli dziecko nauczy się już pisać, w przyborniku na biurko zapewne znajdzie się także pióro kulkowe lub pióro wieczne, a obok niego kałamarz z atramentem. Kolejnym artykułem biurowym, którego nie powinno zabraknąć, są segregatory. Dziecko może trzymać w nich swoje prace plastyczne, klasówki, wypracowania, sprawdziany, ważne notatki, zachowując przy tym ład i porządek. Wśród artykułów biurowych nie powinno także zabraknąć małych, niepozornych, acz bardzo ważnych przyborów, takich jak: dziurkacz, klej, taśma klejąca, korektor, spinacze oraz zszywacz wraz z dodatkowymi zszywkami.

Przybory szkolne na biurku dziecięcym

Przeszliśmy do szczegółu, czyli najdrobniejszych przyborów szkolnych, które powinny znaleźć się na biurku dla dziecka. Wcześniej wspomnieliśmy już, że w przyborniku na biurko nie powinno zabraknąć różnorodnych artykułów piśmienniczych. Można w nim także schować gumki do ścierania oraz wkłady do pióra, wkłady do długopisów, pinezki, klipy, czyli wszystkie drobne akcesoria, które przydają się w różnych sytuacjach. Biurko dziecięce powinno być miejscem, w którym maluch znajdzie wszystkie potrzebne przybory i artykuły szkolne. Do nauki geografii przyda mu się zatem globus, do lekcji języka polskiego zeszyty w linię, do matematyki artykuły kreślarskie, papier milimetrowy, zeszyt w kratkę, do języków obcych samoprzylepne karteczki. Najwięcej jednak artykułów szkolnych związanych jest z lekcjami plastyki. Warto zapewnić maluchowi dostęp do różnorodnych artykułów plastycznych, a wśród nich: kredki, farby, bloki rysunkowe, pędzle, brystole, bibuły, krepiny, pastele, plastelina, modelina.

Jak widać, zakup oraz wyposażenie biurka dla dziecka jest dość czasochłonny. Mamy nadzieję, że ten artykuł oraz wymienione artykuły szkolne i biurowe ułatwią to zadanie! Wszystkie wymienione produkty znaleźć można w naszym sklepie papierniczym online. Skompletowanie przyborów szkolnych, dostępnych w jednym miejscu jest bowiem o wiele prostsze i szybsze!

Dodany przez Piotr