0

Zabawy dla dzieci w domu. Dowiedz się, jak kreatywnie spędzić czas z najmłodszymi

Zabawy dla dzieci w domu. Dowiedz się, jak kreatywnie spędzić czas z najmłodszymi

Wymyślanie kolejnych kreatywnych zabaw dla dzieci to temat, który niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Nie jest tajemnicą, że czas zmarnowany przed monitorem można z powodzeniem zastąpić ciekawymi zabawami i grami. Jakie są najlepsze zabawy dla dzieci w domu? Oto 5 z nich.

Kreatywne zabawy dla dzieci. Baw się i ucz jednocześnie

Zabawy edukacyjne mają gigantyczny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Odpowiednio dobrane gry i ćwiczenia sprawiają, że rozwój intelektualny, sprawność ruchowa czy słuch muzyczny rozwija się u nich znacznie szybciej. Mimo że maluchy z reguły są pełne energii i ciekawe świata to trudno jest przykuć ich uwagę na dłużej. Właśnie dlatego im bardziej kreatywne i pomysłowe zabawy, tym lepiej.

1. Malowane farbami

Malowanie i tworzenie wielokolorowych dzieł sztuki to jedna z ulubionych dziecięcych zabaw. Nie bez przyczyny już maluchy uwielbiają malować swoje dłonie i odbijać je na białej kartce papieru. Z czasem niekoniecznie udane malowidła przeradzają się w piękne obrazy. Kluczem do sukcesu są oczywiście odpowiednie akcesoria do malowania. Mimo że przyjęło się, iż brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, warto pamiętać o fartuszku malarskim. Jest on niezastąpiony w przypadku dzieci, stawiających pierwsze kroki w artystycznym świecie.

2. Ciastolina

Ciastolina - jest to miękka, plastyczna masa, obok której żadne dziecko nie jest w stanie przejść obojętnie. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu mogą stworzyć z niej wszystko, co tylko sobie wymarzą. Domowe zoo, a może sportowy samochód? Podczas zabawy ciastoliną, wszystko jest możliwe. To również ciekawy zamiennik klasycznej plasteliny, czy modeliny.

3. Naklejki z filcu

Naklejki to kolejna propozycja na zabawę dla dzieci w domu. Długie godziny spędzone na wyklejaniu i naklejaniu kolorowych wlepek sprawiają, że maluchy stają się o wiele bardziej wyciszone i uspokojone. Ciekawą alternatywą dla klasycznych naklejek dla dzieci są naklejki z filcu. Estetyczne wykonanie i niepowtarzalne kształty sprawiają, że najmłodsi z ogromnym zaangażowaniem przyozdabiają kolejne przedmioty czy artykuły szkolne, tworząc unikatowy design.

4. Malowanie kredą

Kolejną propozycją kreatywnej zabawy dla dzieci w domu może być malowanie kredą. Zajęcie to oprócz rozwijania umiejętności plastycznych poprawia również koncentrację i pobudza wyobraźnię. Dziecko malując na chodniku lub asfalcie ma zupełnie nieograniczoną przestrzeń, przez co jeszcze lepiej może poznać świat i puścić wodzę fantazji. Co więcej, to doskonała zabawa dla dzieci w każdym wieku.

5. Dekoracje z papieru

Z papieru można wykonać mnóstwo najróżniejszych dekoracji. Kolorowe łańcuchy, czy zwisające girlandy to tylko nieliczne ozdoby, które możesz stworzyć, wykorzystując do tego jedynie blok lub papier kolorowy. Ponadto zrobienie dekoracji z papieru jest niezwykle proste. W związku z tym bez trudu wykonasz je z dziećmi w domowym zaciszu. Tworzenie niepowtarzalnych kształtów nie wymaga dodatkowo nadzwyczajnych zdolności artystycznych. W tym przypadku najważniejsza jest wyobraźnia i oczywiście dobra zabawa.

Kreatywne zabawy dla dzieci wbrew pozorom wcale nie muszą nieść ze sobą gigantycznej liczby rekwizytów i dodatków. W rzeczywistości wystarczy odrobina chęci i wyobraźni, aby zapewnić maluchom wyjątkowy i niezapomniany czas. A zajęcia, które bawią, uczą i rozpalają pasje, zaowocują w przyszłości.

Dodany przez Piotr