0

Kuchnia biurowa – co powinno się w niej znaleźć?

Kuchnia biurowa – co powinno się w niej znaleźć?

Kuchnia biurowa to, wbrew pozorom, bardzo istotna przestrzeń w każdej firmie. To właśnie w tym pomieszczeniu pracownicy mogą odpocząć, odejść od komputerów, by posilić się daniem czy słodyczami, a także wypić kubek gorącej kawy czy też sięgnąć po dostępne napoje gazowe, które orzeźwią umysł. Każdy pracodawca już na etapie tworzenia planu zagospodarowania przestrzeni biurowej powinien uwzględnić osobne pomieszczenie przeznaczone właśnie na kuchnie biurową. Nie powinno być ono zbyt małe, szczególnie, jeśli firma liczy wiele osób. Każdy powinien bowiem mieć możliwość przygotowania sobie posiłku czy też spożycia tego napoju orzeźwiającego lub napoju gazowanego, który najbardziej lubią. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w kuchni biurowej, by to miejsce zapewniało wszystko, czego potrzebuje zespół, by móc pracować i działać w naprawdę komfortowych warunkach.

Kuchnia biurowa – gdzie ją umiejscowić?

Wiele osób zastanawia się, gdzie powinna znaleźć się kuchnia biurowa, jakie miejsce będzie optymalne, najbardziej właściwe? Otóż ogólna zasada mówi, że kuchnia biurowa powinna znajdować się w tak zwanym złotym środku, to jest na tyle być oddalona od pokojów pracowniczych, by nie docierały z niej zapachy czy gwar rozmów, który jest nieodłącznym elementem tego pomieszczenia. Nie może jednak znajdować się w innym skrzydle czy odległym piętrze, bowiem wówczas zrobienie sobie kawy czy herbaty wiązałoby się ze swoista wycieczka po biurowcu czy firmie. A to z kolei strata czasu zarówno dla pracownika, który musi wywiązać się przecież ze swoich obowiązków, jak i pracodawcy.  

Kuchnia biurowa meble

Meble w kuchni biurowej powinny być przede wszystkim ergonomiczne i dostosowane do potrzeb wszystkich pracowników. Należy także uwzględnić ilość osób tworzących zespół i zapewnić im odpowiednia ilość siedzisk, szafek, półek w lodówce. Wiele osób przynosi bowiem przygotowane w domu dania i różne artykuły spożywcze, które na czas pracy, musi gdzieś przechować, położyć. Duża ilość szuflad, szafek pozwoli zachować porządek, a ten jak wiadomo jest również niezwykle istotny w tego typu pomieszczeniach. 

Kuchenne środki czystości

Skoro już dotknęliśmy tematu porządku w kuchni, warto pochylić się nad drobnymi, niepozornymi akcesoriami, które są niezbędne w tym pomieszczeniu. Mowa tu o środkach czystości, a także wszelkiego rodzaju ściereczkach, zmywakach. Sprzątanie kuchni przy dużej ilości osób może być prawdziwym utrapieniem, dlatego warto zaopatrzyć pomieszczenie w wysokiej jakości zmywarkę, a tę z kolei w dobre tabletki i sól do zmywarki. Wszystkie drobne akcesoria, takie jak wspomniane zmywaki, ściereczki, płyny do mycia naczyń, tabletki do zmywarki, sól do zmywarki, płyny do czyszczenia blatu powinny odznaczać się wysoką jakością i skutecznością działania. Nie chodzi o to, by zaopatrzyć pomieszczenie w jakiekolwiek akcesoria do sprzątania kuchni, ale o to, by ta przestrzeń była zadbana, właściwie zdezynfekowana, lśniąca. Naturalnie o to muszą także zadbać sami pracownicy i zatrudniona osoba lub ekipa sprzątająca kuchnię. 

Napoje gazowane, kawa, herbata, woda dla pracowników

Pracodawca powinien zapewnić nie tylko wodę, ale także gorące napoje. Nie chodzi tylko o komfort pracowników, ale także o podstawowe przepisy i spełnianie wymaganych norm. Napoje orzeźwiające, napoje gazowane, soki, syropy, kawa, woda, herbata, a nawet kakao Nesquik, to wszystko warto zaoferować swoim pracownikom bez ograniczeń. Wszak częstym powodem nadmiernego zmęczenia, a w konsekwencji, gorszej wydajności pracy jest nieodpowiednie nawodnienie organizmu. Jeśli pracownicy będą mogli wybierać z szerokiego wachlarza wybornych produktów, np. kakao Nesquik, kawa Nescafe Creme, napoje gazowane, herbata, to chętniej po nie sięgną i tym samym sami zadbają o komfort  swojej pracy, a co za tym idzie, mniejsze zmęczenie i większą wydajność.  

Słodycze i przekąski w kuchni biurowej

Owocowe czwartki czy słodkie poniedziałki to dla wielu absolutna podstawa. Słodycze i przekąski stanowią bardzo miły akcent ze strony pracodawcy, który świadczy o dbałości o różne sfery i aspekty codziennego funkcjonowania w biurze. Nie są one jakimś przysłowiowym widzimisię, a wręcz przeciwnie. Sprawiają, że ludzie czują się docenieni. Przerwa na pyszną kawę, kakao Nesquik i ciastko, cukierki, czekoladki, takie jak pyszne Toffifee, bakalie czy słone przekąski niekiedy pozwala odetchnąć, nabrać sił, by sprostać kolejnym wyzwaniom, a tych w rzeczywistości biurowej przecież nigdy nie brakuje!    


Dodany przez Piotr