0

Nauka pisania piórem i długopisem, czyli czym najłatwiej nauczyć się pisać?

Nauka pisania piórem i długopisem, czyli czym najłatwiej nauczyć się pisać?

Pióro wieczne, pióro kulkowe, a może jednak długopis? Chociaż każdy z tych przedmiotów służy do wykonywania tej samej czynności, pisanie każdym z nich różni się od siebie znacząco i może mieć istotny wpływ na komfort jego użytkowania oraz efekt, jaki chcemy osiągnąć przy jego pomocy. Czym różnią się te trzy rodzaje artykułów piśmienniczych i jakie są ich cechy charakterystyczne? A jeśli chodzi o naukę pisania, to które artykuły okażą się najlepsze?

Nauka pisania piórem wiecznym

Pióro wieczne to jeden z najstarszych artykułów piśmienniczych (starszy od ołówka), który swoje początki ma już w czasach starożytnych. Jest to przedmiot ukochany przez tradycjonalistów. W wielu kręgach stanowi wyraz określonego statusu, a przede wszystkim uchodzi za symbol dobrego stylu i elegancji. Chociaż przedział cenowy wiecznych piór może zniechęcać potencjalnego nabywcę, jest to przedmiot, który będzie służył przez długie lata. Co więcej, jego kunsztowne wykonanie i zdobione, grawerowane stalówki sprawiają, że pióro wieczne stanowi idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Decydując się na zakup pióra wiecznego należy mieć na uwadze fakt, że w przeciwieństwie do zwykłego długopisu, nauka pisania przy jego pomocy wymaga skupienia, ostrożności i uwagi, co jednocześnie stanowi jego absolutną zaletę. Nauka pisania piórem to kształtowanie charakteru pisma. Jest to znacznie efektywniejsze i chociaż kaligrafia w dzisiejszym świecie powoli odchodzi w zapomnienie, warto zainwestować czas w naukę pisania piórem wiecznym, chociażby dla poszerzania własnych horyzontów.

Nauka pisania piórem kulkowym

Zaraz po pojawieniu się na rynku, pióro kulkowe wzbudziło mieszane odczucia wśród odbiorców. Miłośnicy tradycyjnych piór wiecznych podchodzili do tego przedmiotu sceptycznie, jednak pióro kulkowe doczekało się rozgłosu. Różnice pomiędzy tymi dwoma przyrządami piśmienniczymi są spore – pióro kulkowe, jak sama nazwa wskazuje, zakończone jest kulką, która podaje atrament na papier. Brak stalówki powoduje, że atrament nie ścieka, nie brudzi rąk i nie rozmazuje się, a więc ryzyko powstania nieestetycznych smug i kleksów jest znacznie mniejsze. Nauka pisania piórem kulkowym jest też znacznie łatwiejsza, a siła nacisku, jaką trzeba na nim wywrzeć, znacznie mniejsza. Konieczność wymiany nabojów bądź uzupełniania atramentu jest jednak znacznie częstsza niż w przypadku pióra wiecznego, a ponadto pióro kulkowe może zacinać się w trakcie pisania. 

Nauka pisania długopisem

Długopis to najprostszy i najpowszechniejszy przyrząd piśmienniczy, który niemal każdy z nas posiada w swoich torebkach, teczkach, plecakach – zarówno w pracy, szkole, jak i w domu. Zawsze lubimy mieć go pod ręką, szczególnie gdy zachodzi potrzeba wykonania szybkiej notatki, zapisania numeru telefonu czy zrobienia listy zakupów. Nauka pisania długopisem nie jest skomplikowana. I zdecydowanie nie wymaga staranności ani ćwiczeń, tak jak nauka pisania piórem, a ryzyko zabrudzenia jest znacznie mniejsze niż w przypadku piór. Koszty jego produkcji są znacznie niższe, dlatego przedmiot ten może być bardzo tani. Dla miłośników szyku i elegancji, dla których pisanie 

Dodany przez Piotr