0

Niezbędne elementy wyprawki do szkoły

Niezbędne elementy wyprawki do szkoły

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim rok szkolny. Nieodłącznym etapem odpowiedniego przygotowania się do niego jest kompletna wyprawka do szkoły dla naszych pociech. W spisie przyborów szkolnych powinny znaleźć się artykuły szkolne i plastyczne, takie jak kredki w pudełku, nożyczki, bloki rysunkowe, bez których lekcje oraz wszelkie zajęcia twórcze i plastyczne mogłyby okazać się problematyczne.  Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej na temat najważniejszych elementów wyprawki dla pierwszoklasisty i nie tylko. 

Wyprawka szkolna 300. Co to takiego?

Warto rozważania na temat wyprawki rozpocząć od tego, że obecnie rodzice mogą liczyć na dofinansowanie wyprawki do szkoły. Świadczenie dobry start, bo o nim tutaj mowa, to 300 zł na wyprawkę szkolną. Wyprawka szkolna 300 to jednorazowa zapomoga, którą można otrzymać bez względu na to, ile zarabiamy. Wyprawka szkolna 300 nie przysługuje jedynie przedszkolakom, uczniom zerówki i studentom. Pozostała grupa może liczyć na dodatkowe 300 zł na wyprawkę do szkoły. 

Gdzie i kiedy złożyć wniosek o wyprawkę szkolną 300?

Co należy zrobić, by otrzymać wyprawkę szkolną 300? Wypełnić wniosek, uprzednio dowiadując się gdzie i kiedy złożyć wniosek. Zacznijmy od terminu. 

A zatem, kiedy złożyć wniosek na wyprawkę szkolną 300? 

Jeżeli robisz to poprzez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia to od 1 lipca do 30 listopada 2020, natomiast jeśli składasz wniosek o wyprawkę szkolną 300 w urzędzie bądź instytucji. to od 1 sierpnia do 30 listopada 2020. Im szybciej złożymy wniosek o wyprawkę szkolną 300, tym szybciej pieniądze trafią na konto i tym szybciej będzie można dokonać zakupu wszystkich potrzebnych artykułów szkolnych.

Gdzie złożyć wniosek o wyprawkę  do szkoły 300?

Wniosek o wyprawkę do szkoły 300 można złożyć:

 • przy pomocy bankowości elektronicznej;
 • za pomocą portalu Emp@tia;
 • w urzędzie zamieszkiwanej gminy lub miasta;
 • w ośrodku pomocy społecznej w miejscu, w którym mieszkamy;
 • w wyznaczonych, specjalistycznych punktach.

Co powinno znaleźć się w wyprawce do szkoły?

Zakup poszczególnych artykułów szkolnych dzięki wyprawce szkolnej 300 może być nieco lżejszy pod względem finansowym, ale z całą pewnością jest to dość czasochłonne zadanie. Wyprawka do przedszkola i ogólnie, wyprawka do szkoły, to szereg pojedynczych produktów, w które koniecznie należy zaopatrzyć dziecko, by mogło w pełni korzystać z poszczególnych lekcji. Część z tych przyborów do szkoły przyda się także w domu! Co musi zatem znaleźć się w wyprawce szkolnej? Oto spis przyborów szkolnych:

 1. tornister lub plecak;
 2. piórnik z wyposażeniem lub bez;
 3. worek na kapcie;
 4. kapcie, tenisówki, najlepiej na antypoślizgowej podeszwie;
 5. strój na zajęcia wychowania fizycznego;
 6. pojemnik na śniadanie;
 7. zeszyty;
 8. artykuły piśmiennicze;
 9. książki i ćwiczenia;
 10. artykuły plastyczne: farby, kredki w pudełku, plastelina, modelina, papier kolorowy, blok rysunkowy, pędzle, bibuła;
 11. flamastry, zakreślacze, mazaki;
 12. notatnik;
 13. gumka do ścierania;
 14. klej;
 15. segregator;
 16. teczka;
 17. nożyczki.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Wyprawka dla pierwszoklasisty jest szczególnym rodzajem wyprawki. Wszak dzieci rozpoczynające dopiero proces edukacji w szkole podstawowej uczą się dopiero pisać, czytać i potrzebne są im do tego odpowiednie przedmioty. Do rysowania najlepsze będą mocne kredki w pudełku, na przykład świecowe. Na przykład zeszyt powinien być w linie, najlepiej różnokolorowe, co zdecydowanie ułatwia naukę starannego pisania. W wyprawce dla pierwszoklasisty nie może zabraknąć nożyczek szkolnych z zaokrąglonymi końcami, dzięki czemu używanie ich nie wiąże się z ryzykiem skaleczenia. Nauczyciele zalecają, by zamiast plecaka czy torba kupić dziecko usztywniany tornister. Ten wybór jest zdecydowanie lepszy dla kręgosłupa malucha. Przy kompletowaniu wyprawki dla pierwszoklasisty nie można także zapomnieć o wygodnym stroju na lekcje wychowania fizycznego oraz o ubiorze galowym, składającym się z elementów w białym i czarnym bądź białym i granatowym kolorze. Warto pamiętać, by większość przedmiotów, wchodzących w skład wyprawki dla przedszkolaka, była podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka. Maluchy w ferworze emocji wywołanych nową sytuacją często gubią rzeczy, a także zapominają, jak wyglądały ich własności. 

Dodany przez Piotr