0

Organizacja biura w 5 krokach

Organizacja biura w 5 krokach

Dobra organizacja biura niezaprzeczalnie wpływa zarówno na jakość, jak i wydajność pracy. To właśnie od niej w dużej mierze zależy skuteczność i efektywność działań pracowników. Zdecydowanie warto dowiedzieć się zatem, jak odpowiednio wyposażyć i dopasować do faktycznych potrzeb przestrzeń tego typu pomieszczenia.

Meble biurowe

Każde stanowisko pracy bezdyskusyjnie powinno zostać wyposażone w odpowiednie biurka, krzesła i fotele. Zdecydowanie warto postawić na modele, które są zarówno trwałe, jak i wygodne oraz odpowiednio wyprofilowane. Takimi cechami odznacza się np. krzesło biurowe. To niezwykle istotne, bowiem osoby, które zajmują się pracą biurową, spędzają ogromną ilość czasu w pozycji siedzącej. Nieodpowiednio dobrane meble biurowe są przyczyną wielu dolegliwości, dlatego zdecydowanie warto wybrać sprawdzone modele. Biurka powinny być przestronne i wyposażone w podkładki, pełniące funkcje ochronne.

Pojemniki i przyborniki

Właściwa organizacja biura wymaga, by potrzebne przedmioty znajdowały się we właściwych miejscach, najlepiej w zasięgu ręki. Mowa tu, m.in. o przyborach do pisania, karteczkach, segregatorach. Istotny jest tu także porządek, który pomagają zachować takie produkty, jak na przykład przybornik na biurko. 

Tablice i flipcharty

Praca biurowa związana jest z tworzeniem licznych notatek oraz treści, które muszą znajdować się w zasięgu wzroku. Przydatne wówczas okazują się być tablice korkowe, na których można umieścić istotne informacje przeznaczone dla siebie lub dla ogółu pracowników. Pomocne są również flipcharty, których czyszczenie jest obecnie wyjątkowo proste.

Artykuły do prezentacji wizualnej

Aranżując przestrzeń nie można zapomnieć o artykułach, których funkcją nadrzędną jest prezentacja strategicznych informacji. Taką rolę spełniają różnego rodzaju antyramy, ramki, tabliczki, panele prezentacyjne czy potykacze.

Produkty ochronne

Bezpieczeństwo to szczególnie ważna kwestia w każdym miejscu pracy. W dobrze zorganizowanym i wyposażonym biurze z całą pewnością powinny znaleźć się takie artykuły o funkcji ochronnej, jak: zamykana szafka na klucze, apteczka. W zależności od profilu firmy, pracownicy mogą również potrzebować takich produktów ochronnych, jak specjalistyczna odzież, kaski, okulary czy nauszniki. 

Jak widać, organizacja biura to proces kilkuetapowy i wymagający, jednak sprawnie funkcjonujące biuro oraz zadowoleni pracownicy na pewno zrekompensują poświęcony na to czas.  

Dodany przez Piotr