0

Wyjątkowe ozdoby na choinkę? To te wykonane z papieru!

Wyjątkowe ozdoby na choinkę? To te wykonane z papieru!

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy zbyt stwierdzenie, że to właśnie choinka jest jednym z najważniejszych symboli Bożego Narodzenia. Unoszący się po domu zapach świerku lub jodły sprawia, że świeże drzewka każdego roku oczarowują sobą i swoim urokiem coraz więcej osób. Trudno wyobrazić sobie jednak bożonarodzeniową choinkę bez ozdób. O ile część osób stawia na w tej kwestii na elegancję czy styl glamour połączony z absolutnym minimalizmem, tak inny ponad wszystko cenią sobie różnorodność, bogactwo kolorów, a także przepych.

 Im więcej, tym lepiej? W tej kwestii niemal decydujący głos mają oczywiście preferencje i upodobania właścicieli, a także klimatu panującego w całym domu. Bez względu na to, który rodzaj choinki zagości w tym roku w Twoich czterech kątach, warto przemyśleć własnoręczne zrobienie papierowych ozdób na choinkę! To doskonała zabawa dla całej rodziny. Gwarantujemy, że docenią ją nawet ci, którzy nie zostali obdarowani talentem plastycznym czy zmysłem artystycznym. 

Co więcej, ilość materiałów, które okażą się niezbędne do wykonania ozdób na choinkę diy, będzie naprawdę niewielka. Dzięki temu możliwe jest również zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy i przeznaczenie jej, chociażby na prezenty lub gotowe zestawy prezentowe. Jesteśmy przekonani, że papierowe ozdoby na choinkę wywołają uśmiech na twarzy najmłodszych członków rodziny. A przecież w tym magicznym okresie właśnie o to chodzi - jeszcze bardziej i częściej niż zwykle. Jak już wspominaliśmy wyżej do wykonania zdecydowanej większości ozdób choinkowych potrzebny będzie jedynie:

 • blok rysunkowy, 
 • papier techniczny lub brystol, 
 • bibuła,
 • nożyczki, 
 • klej w sztyfcie lub tubce, 
 • linijka, 
 • ołówek, 
 • gumka. 

Oczywiście to, jakie materiały okażą się potrzebne w danej chwili, zależeć będzie m.in. od rodzaju naszych ozdób na choinkę diy. Wspólne wykonywanie różnokolorowych dekoracji to dodatkowo takie momenty, które bardzo trudno jest podrobić i powtórzyć. Spędzanie czasu z najbliższymi - oczywiście nie tylko w trakcie bożonarodzeniowej magii - powinno stać się priorytetem, do którego będziemy dążyć ze wszystkich sił. Rozważasz własnoręczne wykonanie kartek świątecznych? Wszystkie niezbędne informacje i porady znajdziesz w naszym poprzednim artykule zatytułowanym: “Jak własnoręcznie zrobić kartki świąteczne, czyli DIY w praktyce”. 

Jakie ozdoby diy można wykonać? 

Papierowe ozdoby na choinkę kojarzy się przede wszystkim z… wielobarwnymi łańcuchami papierowymi, obok których nie sposób jest przejść obojętnie. Ponadto ich wykonanie jest naprawdę bardzo proste i nie wymaga zbyt dużego wyczucia artystycznego, ani też posiadania nietypowych artykułów papierniczych. Niezbędne materiały to dwa kolory bibuły, nożyczki, a także klej w sztyfcie lub tubce. 

Wykonanie: 

 1. Z bibuły odetnij dwa paski o szerokości około 1,5 cm.
 2. Paski sklej prostopadle do siebie. 
 3. Naprzemiennie nakładaj na siebie każdy z pasków (tzw. przeplatanka). 
 4. Na koniec sklej ze sobą końcówki i gotowe. 

Papierowe bombki 

Bombki to kolejna propozycja papierowych ozdób na choinkę, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie świąteczne drzewko. Co będzie potrzebne do ich wykonania? Jak zwykle, nie znajdziesz tu nic wymyślnego!. Materiały, które okażą się niezbędne do wykonania to nożyczki, igła i nitka, papier kolorowy, sznurek, a także dowolne ozdoby np. brokat czy kolorowe guziki. 

Wykonanie:

 1. Z papieru wytnij 10 kółek tej samej wielkości. 
 2. Każde z kółek złóż na pół. Najbezpieczniej, jeśli skleisz je ze sobą. 
 3. następnie ze sklejonych kółek uformuj kształt kuli, a dwie najbardziej skrajne części - sklej. 
 4. Udekoruj w taki sposób, w jaki podpowiada Ci serce!
 5. Bobeczki przebij za pomocą igły i przewlecz sznurek. 
 6. Ozdobę zawieś na choince i… ciesz się niepowtarzalną ozdobą na choinkę diy

Choinka z bibuły

A co powiesz na niewielkie papierowe drzewka? Naszym zdaniem taka papierowa ozdoba na choinkę to prawdziwy hit. Poniżej przedstawiamy, jak ją wykonać. Niezbędne materiały to blok techniczny, zielona bibuła i dowolny kolor do wykonania bombek, nożyczki oraz klej.

Wykonanie: 

 1. Z papieru technicznego wytnij dowolnej wielkości formę na stożek i sklej. 
 2. Zieloną bibułę potnij na paski a następnie delikatnie ponacinaj. 
 3. Kolejne paski bibuły nakładaj na siebie, tworząc warstwy. 
 4. Drzewko możesz udekorować w dowolny sposób. 

Jak widać, stworzenie papierowych ozdób na choinkę nie musi być ani trudne, ani pracochłonne. W rzeczywistości wystarczy odrobina szczerych chęci i podstawowe materiały, które opisaliśmy wyżej. Zalet, płynących z wykonywania ozdób diy jest cała masa, z czego niepowtarzalny wygląd świątecznego drzewka to dopiero początek. Warto wspomnieć również o czasie spędzonym z najbliższymi, wspólnym śmiechu i ogromnych emocjach, jakie towarzyszą zawieszaniu własnoręcznie wykonanych papierowych ozdób na choince. 

Dodany przez Piotr