0

Podkładki na biurko, czyli porządek + ochrona

Podkładki na biurko, czyli porządek + ochrona

Podkładki na biurko to bardzo niepozorne akcesoria, które pełnią wiele funkcji. To, co jako pierwsze przychodzi na myśl, to ochrona blatu przed zarysowaniem, zabrudzeniem, ogólnie mówiąc, przed szeroko pojętym zniszczeniem. Ale to nie jedyna rola, jaką pełnią podkładki na biurko. Więcej na temat tych artykułów biurowych dowiecie się z treści tego artykułu, do lektury którego zachęcamy i zapraszamy!

Podkładki do biurka – zastosowanie

Podkładki do biurka kojarzą się głównie z wyposażeniem stanowisk pracy w firmie i naturalnie jest to dobre skojarzenie. W każdym biurze zdecydowanie warto zainwestować w wysokiej jakości produkty, które będą stanowiły ochronę blatu, a jednocześnie umożliwią, np. tworzenie zapisków na ich powierzchni (w przypadku podkładek wykonanych z papieru). Zastosowanie podkładek do biurek jest jednak szersze. Z ich dobrodziejstwa chętnie korzystają również uczniowie, wszak w sprzedaży dostępne są maty edukacyjne. Bez wątpienia powinny one znaleźć się na biurku ucznia, który kreśli, rysuje, wycina, przycina, poznając kolejne dziedziny matematyki, geometrii, fizyki. Przydadzą się także na biurku artysty, wszak podkładki stanowią zgrany duet z wszelkimi artykułami plastycznymi, tj. farbami, kredkami, klejem itd. 


Rodzaje podkładek na biurko

W sprzedaży znaleźć można kilka rodzajów podkładek na biurko. Oto najbardziej popularne produkty i ich cechy szczególne:

  1. najbardziej eleganckie i ekskluzywne są skórzane podkładki na biurko;
  2. najbardziej wytrzymałe są podkładki do biurka zrobione z elastycznego PVC;
  3. najlepsze dla dzieci i młodzieży będą antypoślizgowe maty edukacyjne na biurko;
  4. najbardziej praktyczne są podkładki papierowe z kalendarzem, miejscem na notatki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie podkładki na biurko?

Poprzednia podkładka na biurko uległa zniszczeniu albo po prostu nadgryzł ją ząb czasu? potrzebujesz optymalnej ochrony blatu, by zapewnić komfortowe warunki do nauki i zabawy dziecku? Chcesz zmienić jakiś drobny element wystroju stanowiska pracy? Potrzebujesz zabezpieczenia blatu, bowiem często posługujesz się cyrklem czy też nożykiem do korespondencji? We wszystkich tych przypadkach przyda się podkładka do biurka. Ale jak wybrać tę najlepszą? Oto kilka wskazówek. 

  1. Zmierz powierzchnię blatu i dobierz do niej podkładkę o optymalnym, pasującym rozmiarze, ważne jest, by podkładka osłaniała możliwie jak największy obszar, zapewniając tym samym komfortowa pracę, działanie.
  2. Wybierz idealny materiał, a do wyboru masz prawdziwą bądź ekologiczną skórę, PCV, mocną tekturę, papier. Od rodzaju tworzywa zależy również odporność osłony na blat.
  3. Antypoślizgowy spód. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, bowiem znacznie ułatwi to użytkowanie maty czy podkładki. Nie będzie ona poruszała się ani przesuwała, co może być niezwykle istotne przy wykonywaniu precyzyjnych prac, np. rysunków technicznych, kreślenia figur geometrycznych itp.
  4. Nadruk. Może się to wydawać najmniej istotne, jednak bez wątpienia ma to znaczenie dla najmłodszych, którzy uwielbiają to, co kolorowe, przyjemne, co budzi wesołe skojarzenia i chętnie otaczają się takimi przedmiotami.
  5. Kolor. Ta kwestia z kolei po pierwsze pomoże utrzymać podkładkę na biurko w ładzie, a także zachować spójność kolorystyczna z innymi elementami wyposażenia biura czy też pokoju ucznia, gabinetu w domu itp. 
  6. Jakość. Na tę kwestie powinniśmy zawsze zwracać uwagę. Wysoka jakość wykonania gwarantuje dłuższą żywotność tego typu akcesoriów biurowych. Bardzo ważne jest to także wtedy, gdy postanowimy wybrać ten gadżet na prezent dla szefa czy bliskiej osoby, która pracuje przy biurku. Warto postawić na to, co dobre!  

Podkładki na biurko na prezent

Jeżeli zastanawiasz się nad praktycznym prezentem dla dziecka, przyjaciela, a nawet szefa, to jednym z pomysłów może być właśnie podkładka do biurka. Oczywiście, aby ów prezent był udany, warto postawić na egzemplarze wykonane ze skóry lub też zastępujące kalendarz czy notatnik. W sprzedaży dostępne są również podkładki na biurko wyposażone w wejście USB. Ciekawym gadżetem są również maty i podkładki, które opatrzone są unikalną dedykacją. To pomysł na spersonalizowany prezent. Dla dzieci najlepszym wyborem są maty edukacyjne, np. z tablicą Mendelejewa, mapą Polski, mapą świata, układem słonecznym itd.  


Dodany przez Piotr