0

Pomysły na przerażające, ale efektowne dekoracje na Halloween

Pomysły na przerażające, ale efektowne dekoracje na Halloween

Najwłaściwsze dekoracje na Halloween to takie, które na sam widok będą przyprawiać o gęsią skórkę i dreszcze na całym ciele. Wbrew pozorom do stworzenia wyjątkowo upiornych dekoracji nie trzeba mieć zbyt rozwiniętych umiejętności plastycznych czy zmysłu artystycznego. W rzeczywistości, aby diametralnie odmienić wnętrze, dodać mu przerażająco halloweenowego charakteru wystarczy zaledwie kilka artykułów papierniczych, podstawowe “narzędzia”, które z powodzeniem znaleźć można w piórniku każdego ucznia, a także odrobina cierpliwości i świetny humor. Tworzenie dekoracji na Halloween to doskonały sposób, aby móc jeszcze mocniej wczuć się w ten zatrważający klimat. Jakie są najlepsze pomysły na Halloween? Dekoracje przedstawione poniżej są łatwe i szybkie w wykonaniu, ale bardzo efektowne. 

Jesień oprócz spadających z nieba złotych liści oraz nieśmiałych promieni słonecznych oznacza również… Halloween! Pomimo tego, że jeszcze do niedawna to mroczne święto nie cieszyło się zbyt dużą popularnością, to obecnie sytuacja uległa diametralnej zmianie. Urządzasz imprezę i zastanawiasz się, jak zaskoczyć gości? W tym przypadku oprócz stroju niezwykle ważny jest również… wystrój pomieszczeń. Własnoręczne tworzenie ozdób to również doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną! Oprócz ogromnej frajdy, pozwalają rozwijać wyobraźnię i zmysł artystyczny. Jakie dekoracje na Halloween z papieru okażą się strzałem w dziesiątkę? 

Brak pomysłu na Halloween? Dekoracje z pewnością wprawią w doskonały nastrój i zachęcą do celebrowania święta, które ma celtyckie korzenie. Co więcej, tych dekoracji na halloween z powodzeniem pozbędziesz się nazajutrz bez konieczności długotrwałego demontażu czy sprzątania.


Dekoracje na Halloween z papieru… i nie tylko 

Żadna impreza Halloweenowa nie mogłaby obyć się bez... kubeczków z duchami. Gwarantujemy, że dzięki tej dekoracji na Halloween przyjęcie okaże się prawdziwym sukcesem. Wystarczy, że na białych plastikowych kubeczkach, które wydają się “must have” każdego przyjęcia narysujesz kontury duchów. Osoby, które nie zostały obdarzone talentem plastycznym z powodzeniem mogą korzystać z gotowych szablonów, które dostępne są, chociażby w sieci. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest narysowanie na kubku czarnych oczu i “zdziwionej” buzi. Tutaj doskonale sprawdzą się markery permanentne, dzięki którym zapomnisz o rozmazywaniu czy ubrudzonych dłoniach. Alternatywą mogą być oczywiście klasyczne cienkopisy i flamastry. Napoje z tak upiornego kubka nabiorą zupełnie innego smaku. To doskonały moment, aby wspomnieć również o halloweenowych przekąskach takich jak, chociażby bananowe duchy! Obok takiego połączenia nie sposób jest przejść obojętnie. Przygotowanie jest banalnie proste. Wystarczy, że banany przekroisz na pół i z czekoladowych kulek wykonasz usta i nos - to wszystko. 


Halloweenowe dekoracje, czyli szybko i efektownie

Zastanawiasz się, czy dekoracje na Halloween z papieru mogą być ekspresowe w wykonaniu, a jednocześnie zachwycać pomysłowością. Jak najbardziej, dzięki naszej propozycji już od progu zachwycisz poprzebierane dzieci, które chodzą od domu do domu, wykrzykując “Cukierek albo Psikus”. Z pomocą przyjdzie “Dyniowy zawijas” wypełniony słodkościami. Do wykonania potrzebować będziesz jedynie: pomarańczowej i zielonej bibuły, kleju, nożyczek i ołówka. 

Wykonanie “Dyniowego zawijasa”: 

  1. Z pomarańczowej bibuły wytnij około 30-centymetrowe kwadraty. 
  2. W środku umieść cukierki, 
  3. Brzegi połącz ze sobą na środku, a na górze stwórz tzw. zawijas. 
  4. Z zielonej bibuły wytnij 15-centymetrowy pasek i owiń nim ogonek dyni. 
  5. Końcówki skręć np. za pomocą ołówka czy nożyczek. 

Kolejną dekoracją na Halloween z papieru, o której nie sposób nie wspomnieć jest…. girlanda. Wystarczy, że z bloku technicznego lub kartonu wytniesz kształty dyni, duchów lub nietoperzy i umocujesz je na wstążce lub sznurku. Będzie to możliwe dzięki wycięciu niewielkich dziurek lub złapanie ich spinaczami.

Co powiesz na papierowe nietoperze przyklejone do ściany? Wykonanie to przysłowiowa bułka z masłem. Osoby utalentowane plastycznie mogą pokusić się o samodzielne narysowanie szablonu, a pozostali mogą pobrać je chociażby z sieci. Wybór jest naprawdę szeroki. 

Wykonanie papierowych nietoperzy: 

  • Z czarnego brystolu wytnij kilka nietoperzy. 
  • Za pomocą dwustronnej taśmy klejącej umocuj je w dowolnym miejscu na ścianie. 

Gwarantujemy, że wszystkie powyższe dekoracje na Halloween nadadzą imprezie zupełnie unikatowego i nieco upiornego klimatu. W tym przypadku zupełnie nie musisz obawiać się o to, że stworzone ozdoby nie są do końca idealne. Z powodzeniem można stwierdzić, że jest to efekt zamierzony, aby dodać miejscu przerażającego charakteru. Dekoracje z papieru na Halloween pozwalają na ekspresową metamorfozę pomieszczeń, a poniesione koszta są naprawdę niewielkie!grafika: Pixabay

Dodany przez Piotr


Powiązane artykuły

3 artykuły dla dziecka uzdolnionego plastycznie
Dzieci uzdolnione plastycznie zdecydowanie chętniej malują, rysują, wycinają niż ich rówieśnicy. Rodzice dość szybko dostrzegają, że ich maluch posiada talent. W końcu jego prace zdecydowanie wyróżniają się na tle dzieł stworzonych przez inne dzieci. Zdecydowanie warto wspierać dziecko i zapewnić mu wszelkie środki, które umożliwią mu rozwijanie swych zdolności. Co warto zatem kupić i w co zaopatrzyć kącik małego artysty? O tym już za chwilę!Farby i akcesoria do malowaniaKtóż z nas w dzieciństwie nie lubił malować farbami? Tworzenie kreatywnych obrazów, wcielanie się w rolę malarza to w końcu ..
Farbki dla dzieci. Jakie wybrać, aby ułatwić pracę małych artystów?
Dzieci uwielbiają malowanie farbami! Co więcej, to jednak z tych zabaw, która doskonale sprawdza się zarówno w przypadku tych młodszych, jak i nieco starszych członków rodziny. Nie ulega wątpliwości, że najlepszą formą nauki jest oczywiście ta poprzez zabawę! Pobudzanie kreatywności i wyobraźni maluchów jeszcze nigdy nie były tak proste. Jakie farbki dla dzieci wybrać? Zapraszamy do artykułu.Odciskanie rąk i stópek na kartkach papieru to jedna z tych zabaw, którą prawdopodobnie każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Nie jest to kwestią przypadku. To jedna z pierwszych zabaw, na jaką pozwalają rodz..