0

Przybory do szkoły, które przydadzą się także w domu

Przybory do szkoły, które przydadzą się także w domu

Każdego roku rodzice i ich pociechy stają przed podobnym dylematem, tzn. zastanawiają się, jakie przybory do szkoły wybrać. O ile część z tych rzeczy dziecko będzie używało wyłącznie na lekcjach, o tyle w wyprawce szkolnej znajdzie się także kilka przyborów szkolnych, z których z powodzeniem będzie można korzystać również w domu! Które z nich mają najszersze zastosowanie?


Pióro kulkowe lub pióro wieczne

Nauka pisania odbywa się nie tylko w szkole. W domu dzieci chętnie ćwiczą poprawne i estetyczne pismo. Wyjątkowym przyborem do pisania, które doskonale sprawdza się w takich sytuacjach, jest pióro wieczne. Kryje ono w sobie nieco magii i sprawia, że każdy, kto nim pisze, robi to o wiele dokładniej. Nie każde dziecko będzie jednak chciało posługiwać się piórem wiecznym, które jest dość wymagające. Trzeba w nim bowiem napełniać atrament, a sama czynność pisania wymaga wprawy i skupienia. Wielu uczniów zdecydowanie będzie wolało pisać przy pomocy pióra kulkowego. Wymiana wkładu w piórze kulkowym jest zdecydowanie mniej czasochłonna, a wypełnianie linii i kratek w zeszytach przy pomocy tych przyborów szkolnych do pisania, jest o wiele prostsze.

Kredki

Kredki są niezbędnym elementem wyposażenia plecaka w każdy dzień, w którym odbywa się lekcja plastyki. Obok farb, to najczęściej używane przybory szkolne, przy pomocy których powstają piękne prace, a uczniowie ujawniają swój talent artystyczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by szlifowali go także i w domu. Nie jest tajemnicą, że dzieci, szczególnie w wieku szkolnym, lubią rysować i malować. Ta czynność pozwala wyrazić im emocje oraz poznawać świat. Rodzice, którzy dostrzegą, że ich dziecko interesuje się sztuką, powinni zachęcać go do rozwijania swych umiejętności manualnych. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o tym, jakie artykuły warto kupić dziecku uzdolnionym plastycznie. Dziś powtórzymy jedynie, że jednymi z tego typu przyborów szkolnych są właśnie kredki. W szerokim asortymencie naszego sklepu papierniczego znaleźć można wysokiej jakości kredki, które sprawdzą się zarówno w szkole, jak i w warunkach domowych.


Ołówek i gumka

Ołówek i gumka do ścierania to przybory do szkoły, które przydają się w szczególności na lekcji matematyki. Niezbędne są także na lekcjach plastyki oraz wszędzie tam, gdzie wypełnia się ćwiczenia. Dobrej jakości ołówki i gumki do ścierania mają także zastosowanie w domu. Zwykle dzieci odrabiają pracę domową właśnie przy pomocy ołówka. Rodzice sprawdzają samodzielnie wykonane zadania, a w razie znalezienia błędów, maluchy mają szansę poprawić je. Ołówek oraz gumka do ścierania przydają się także do szkicowania. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dzieci chętnie oddają się w wolnym czasie pasji artystycznej: malowaniu, rysowaniu, szkicowaniu. Wówczas bardzo przydają się ołówki o różnych stopniach miękkości. Niektórymi można jedynie nadać kontury postaci, przedmiotu, a przy pomocy bardziej miękkich ołówków można zacierać nieco kontury.

Papier kolorowy i nożyczki

Papier kolorowy i nożyczki to przybory do szkoły, które słusznie kojarzą się z lekcjami plastyki czy techniki. Ale czy można wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez nich? W końcu to właśnie przy pomocy tych przyborów szkolnych można zrobić przepiękne, okazałe, długie łańcuchy na choinkę. Papier kolorowy i nożyczki to zgrany duet, który poprawia zdolności manualne dziecka. Warto zachęcać pociechy do jak najczęstszego korzystania z tych przyborów szkolnych także w warunkach domowych. Ćwiczenie sprawności dłoni wpływa bowiem na wiele kwestii, w tym także na estetykę pisania.


Plastelina

W szkole plastelina przydaje się przede wszystkim na zajęciach plastycznych. Dzięki niej powstają kreatywne dzieła, wyklejane na kartkach brystolu czy twardych kartkach z bloków rysunkowych czy bloków technicznych. Plastelina ma swoje zastosowanie także i w domu. Jesienią przyda się do wspólnego kreowania postaci z kasztanów i zapałek. Okaże się także wyjątkowo pomocna przy tworzeniu laurek czy ludzików, którymi można się później bawić z rodzeństwem czy przyjaciółmi. Warto zatem mieć plastelinę nie tylko w szkolnym plecaku, ale i w szafce w domu. Ten typ przyborów do szkoły ma, podobnie jak nożyczki i papier kolorowy, dobroczynny wpływ na rozwój manualny dzieci oraz na poszerzanie ich wyobraźni.

Jak widać, istnieje wiele akcesoriów, materiałów i przyborów szkolnych, które z powodzeniem można używać także w warunkach domowych. mają one szerokie zastosowanie, dlatego zdecydowanie warto kupić więcej niż jeden egzemplarz tych artykułów.

Dodany przez Piotr