0

Styl minimalistyczny w biurze, czyli nowoczesne biuro z klasą

Styl minimalistyczny w biurze, czyli nowoczesne biuro z klasą

Styl minimalistyczny to fuzja praktyczności, unikalności, nowoczesności i funkcjonalności. Nie dziwi zatem fakt, że znajduje on zastosowanie w firmach, które chcą właśnie w ten innowacyjny i przyjazny dla użytkowników sposób kreować przestrzeń. Jeżeli zależy Wam na tym, by styl minimalistyczny zagościł także i w Waszych biurach i potrzebujecie wskazówek, jakie zasady tam panują, jakie meble biurowe oraz jakie urządzenia biurowe powinny się tam znaleźć, to zachęcamy do lektury.

Styl minimalistyczny, czyli jaki?

Styl minimalistyczny święci obecnie triumfy na rynku designerskim. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu, tak jak wspomnieliśmy, jest on kwintesencją użyteczności, subtelności, lekkości. taka przestrzeń nie przytłacza, stwarza optymalne warunki do pracy, sprawia, że chce się w nim przebywać. Obecnie większość firm stawia właśnie na nowoczesne biura, czyli takie, które w perfekcyjny sposób łączą elementy innowacji, kreatywności  z funkcjonalnością. Taką fuzję umożliwia właśnie styl minimalistyczny

Zalety aranżacji nowoczesnego biura w stylu minimalistycznym

Aranżacja biura w stylu minimalistycznym niesie za sobą szereg korzyści, zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Oto główne zalety:

  1. łatwość w utrzymaniu porządku – styl minimalistyczny nie toleruje bałaganu, chaosu.Tutaj wszystko ma swoje miejsce, jest uporządkowane. W takich wnętrzach panuje ład, harmonia, poszczególne elementy pasują do siebie po to, by umożliwić pracownikom skupienie się. Nie ma tu rozpraszaczy, zbędnych ozdób, wystających kabli. Są za to duże, proste płaszczyzny, szafki, które pomieszczą wszystkie artykuły biurowe, szuflady, w których można schować wszystkie artykuły do pisania, półki, na których można ustawić w odpowiednim porządku segregatory. Prostota, brak zbędnych przedmiotów sprawia, że utrzymanie porządku w biurze w stylu minimalistycznym nie spędza snu z powiek;
  2. oszczędność – nie jest tajemnicą, że każda aranżacja biura wymaga wkładu finansowego, generuje koszty. W końcu przestrzeń tę należy wyposażyć we wszystkie niezbędne meble biurowe, urządzenia biurowe. Nie może tu zabraknąć odpowiedniego oświetlenia, nie wspominając już o wszelkich artykułach biurowych oraz artykułach spożywczych, które powinny znaleźć się w kuchni nowoczesnego biura czy chemii, niezbędnej do utrzymania porządku. Oszczędność polega tutaj na tym, że styl minimalistyczny nie lubi przepychu, przesady. Aranżacja biura w tym stylu nie wymaga skupiania się na ozdobach, zbytecznych produktach. Kupujemy tylko to, co naprawdę potrzebne. To, co funkcjonalne i praktyczne. To, z czego pracownicy mogą naprawdę korzystać i uznać za bardzo przydatne;
  3. prostota w dobieraniu poszczególnych elementów – biuro w stylu minimalistycznym zachwyca prostotą. Tutaj nie ma skomplikowanych zasad designerskich, jak na przykład w stylu glamour, gdzie łatwo przesadzić i z pięknego biura zrobić przestrzeń, która odstrasza nadmiarem elementów i przytłacza. Aranżacja biura nie sprawia kłopotu nawet osobom, które nie mają nic wspólnego z projektowaniem wnętrz. Tutaj liczy się lekkość, praktyczność. Chodzi o to, by wnętrza były funkcjonalne dla pracowników. Najlepiej postawić na niewielką ilość mebli biurowych i jeszcze mniejszą ilość dodatków. Aranżując taką przestrzeń warto stworzyć dokładny plan oraz listę produktów, które będą potrzebne wszystkim poszczególnym pracownikom, uwzględniając zakres ich obowiązków. 

Aranżacja biura w stylu minimalistycznym krok po kroku

Mając już plan oraz listę potrzebnych mebli biurowych, urządzeń i artykułów biurowych, zastanów się nad rozplanowaniem przestrzeni. Zanim zaczniesz jednak w głowie ustawiać poszczególne meble biurowe czy drukarkę, krzesła obrotowe i biurka, zastanów się nad kolorystyką ścian. Biura w stylu minimalistycznym powinny być jasne i przestronne. To dlatego warto postawić na jasne barwy: pastelowe, odcienie szarego, beżu, ecru, biel. W takich wnętrzach zdecydowanie lepiej się pracuje, szczególnie jeśli w przestrzeni nie brakuje naturalnego światła. Biurka powinny być ustawione w pobliżu okien, jednak jeśli nie jest to możliwe, to warto postawić na dobre oświetlenie biurowe. Ważnym etapem aranżacji biura jest wydzielenie odpowiednich stref. W końcu domeną stylu minimalistycznego jest funkcjonalność. Przestrzeń do pracy powinna być oddzielona od przestrzeni do odpoczynku, relaksu, która coraz częściej gości w nowoczesnych biurach. W każdym z tych pomieszczeń powinny znaleźć się odpowiednie meble biurowe: w pierwszym przypadku ergonomiczne krzesła, biurka, szafki, słupki, a w pobliżu także i urządzenia biurowe: drukarki, kserokopiarki, bindownice, telefaxy, niszczarki. Nie można także zapominać o kuchni. Aranżacja biura w stylu minimalistycznym powinna także uwzględniać odpowiednie wyposażenie także i tego wnętrza. Nowoczesne kuchnia to taka, w której pracownicy mogą w szybki i prosty sposób przygotować zdrowy posiłek, który doda im energii do dalszej pracy. Niezbędne w tym celu będą nie tylko trwałe, solidne, a zarazem wygodne meble biurowe przeznaczone do kuchni, ale i wysokiej jakości sprzęt agd.  

Dodany przez Piotr


Powiązane artykuły

Jaki klej wybrać?
Wybór najwłaściwszych artykułów biurowych, zwłaszcza tych, które kupowane z myślą o długotrwałym i komfortowym użytkowaniu może okazać się sporym wyzwaniem. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o artykuły dedykowane dla najmłodszych członków rodziny. W tym przypadku stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej taśmom klejącym i dyspenserom, które dostępne są w naszej papierniczej hurtowni online. Taśmy samoprzylepne i taśmy klejące dwustronne są bowiem jednym z tych wyjątkowych artykułów biurowych, które doskonale sprawdzą się nie ..