0

Uniwersalne i funkcjonalne prezenty świąteczne? Poznaj nasze prezentowe ABC

Uniwersalne i funkcjonalne prezenty świąteczne? Poznaj nasze prezentowe ABC

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To prawdopodobnie najlepszy moment, aby przemyśleć kwestię upominków, a także przyjrzeć się ewentualnym inspiracjom pomysłów na prezent świąteczny. Mimo że niejednokrotnie w zakupowym ferworze zdarza nam się o tym zapomnieć, to artykuły piśmiennicze, papierowe i biurowe wbrew pozorom są doskonałą propozycją na uniwersalne, a także funkcjonalne prezenty dla najbliższych. Nie zapominajmy, że zarówno większe, jak i drobne prezenty świąteczny powinny oczywiście wpisywać się w preferencje osoby obdarowywanej, ale dodatkowo być użyteczne. Zupełnie nieużyteczne bibeloty, które z czasem obrośnie wyłącznie kurz, nie wydają się najlepszym rozwiązaniem.

Zastanawiasz się, jaki pomysł na prezent świąteczny warto wziąć pod lupę? W tym przypadku możliwości jest co najmniej kilka, a wszystkie z nich z powodzeniem znajdziesz w naszej hurtowni papierniczej online. To nie tylko spora oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Zatłoczone galerie, kolejki do kas oraz nieustający gwar i harmider to zupełnie nie Twoja bajka? Już na samą myśl o konieczności skompletowania świątecznych upominków na skórze pojawia się gęsia skórka? Zapoznaj się z naszym prezentowym poradnikiem, który znacznie ułatwi podjęcie tej przedświątecznej decyzji. 

Artykuły piśmiennicze - nie tylko te ekskluzywne 

Od dawien dawna przyjęło się, że pióro to zawsze doskonały pomysł na prezent świąteczny, urodzinowy czy podarunek z okazji awansu w pracy. Ten jeszcze do niedawna ekskluzywny artykuł piśmienniczy, dziś cieszy się coraz większym zainteresowaniem - nie tylko wśród miłośników współczesnej kaligrafii. Znacznie więcej informacji na temat tego artykułu piśmienniczego znajdziesz w naszym poprzednim artykule zatytułowanym “Historie pisane piórem wiecznym”. Dlatego też pokrótce przypomnijmy tylko, że wieczne pióra to doskonały upominek bez względu na wiek osoby do której finalnie trafi. Pisanie tym artykułem piśmienniczym nie bez powodu niegdyś znajdowało obowiązkową pozycję w programie nauczania w szkołach. Technika ta uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię, a także wymaga maksymalnego skupienia się na wykonywanej czynności. Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że ceny piór wiecznych są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu znalezienie upominku dopasowanego do możliwości finansowych okaże się znacznie sprawniejsze i oczywiście przyjemniejsze. 

Alternatywą dla pióra wiecznego mogą być pióra kulkowe, które samodzielnie dozuje atrament. Dzięki temu stawianie kolejnych liter jest sprawniejsze i znacznie lżejsze. Urządzenie to plasuje się pomiędzy piórem wiecznym a długopisem. Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że znaki stawiane piórem wiecznym jest trudniej rozmazać czy zetrzeć. Mniejsze jest także ryzyko zniszczenia papieru, po którym piszemy. Najbardziej uniwersalnym, a jednocześnie najpopularniejszym artykułem piśmiennym jest długopis, który również okaże się doskonałym pomysłem na prezent świąteczny. Dzięki temu, że z powodzeniem można kreślić nim po najróżniejszych powierzchniach i teksturach, może poszczycić się olbrzymią rzeszą fanów na całym świecie. Wystarczy go piękne opakować lub skorzystać z gotowych zestawów prezentowych

Odnotuj wspomnienia w notatniku lub zeszycie 

Wydaje ci się, że zeszyty szkolne to zbyt pospolity i drobny prezent świąteczny? Nic bardziej mylnego. Z powodzeniem wykorzystują go zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi członkowie rodziny. Uczniowie zapakują je w tornister lub przerobią na pamiętnik z wpisami najbliższych osób. Z kolei dorosłym może posłużyć za:

  • notatnik, 
  • kalendarz, 
  • planner, 
  • rysownik, 
  • zbiór adresów i kontaktów,
  • przestrzeń do ilustrowania podróży, 
  • zeszyt do pisania uwag i spostrzeżeń 

Jak widać, możliwości wykorzystania zeszytów szkolnych jest cala masa. To doskonały sposób, aby skorzystać z tego pomysłu na prezent świąteczny. Olbrzymim ułatwieniem jest fakt, iż zeszyty posiadają różne wielkości i ilości kartek. Jednak w tym przypadku im więcej, tym lepiej. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się zarówno zeszyty 16-kartkowe, jak i 80-kartkowe, a także te powyżej 96 kartek. Szeroki przekrój asortymentu pozwala sprawić, że zeszyt stanie się czymś zupełnie innym niż kartkami przeznaczonymi do notowania i zapisywania. 

Nie ulega wątpliwości, że najmłodsi członkowie rodziny z pewnością ucieszą się nawet z drobnych prezentów świątecznych. Doskonałym pomysłem mogą okazać się naklejki świąteczne, bo który maluch nie ucieszyłby się na widok różnokolorowych wlepek, które można umieścić w dowolnie wybranym przez siebie miejscu? Zabawa na dłuższy czas jest zagwarantowana. 


W przypadku pomysłów na prezent świąteczny wystarczy jasno określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć i... gotowe. W rzeczywistości nawet drobne prezenty świąteczne są w stanie wywołać uśmiech. Liczy się bowiem pamięć o drugiej osobie!

Dodany przez Piotr