0

W co warto zaopatrzyć piórnik młodzieżowy?

W co warto zaopatrzyć piórnik młodzieżowy?

Wyodrębnienie osobnej kategorii, jaką jest piórnik młodzieżowy, wielu osobom może wydawać się niepotrzebne. Bo czym różni się tak naprawdę piórnik dla nastolatków od tego, który mają uczniowie klas młodszych jako element konieczny w spisie przyborów szkolnych? Okazuje się jednak, że istnieją zdecydowane różnice między tymi dwoma typami produktów, które dotyczą zarówno kwestii wizualnych, jak i samego wyposażenia. Poniżej wskażemy je i podpowiemy, w co warto zaopatrzyć piórnik młodzieżowy.

Piórnik młodzieżowy a dziecięcy

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, istnieją zdecydowane różnice pomiędzy tymi artykułami szkolnymi. Najbardziej oczywistą i widoczną jest wygląd. Piórniki przeznaczone dla nastolatków zdecydowanie są produkowane w odmiennym stylu, zgodnym z najnowszymi trendami. Piórniki młodzieżowe stanowią w obecnych czasach unikalny, stylowy dodatek. Dość często wyróżnia je nie tylko logo marki, ale przekonywujące motto, hasło. W sprzedaży znaleźć można artykuły opatrzone zdjęciem artysty, który jest obecnie na topie, ulubionego sportowca, popularnej gwiazdy, celebryty. Kolorystyka szkolnych gadżetów dla najmłodszych jest zdecydowanie bardziej różnorodna, tj. często pojawiają się jaskrawe elementy, wesołe motywy z bajek, postaci z kreskówek. Nie znajdziemy tego na pewno w piórnikach młodzieżowych, bowiem te oferowane są zwykle w jednolitych, bardziej stonowanych barwach. Jakość produktów dla młodzieży też bywa lepsza, głównie przez wzgląd na fakt, że nastolatkowie zwracają uwagę na takie kwestie, jak materiał.

Wyposażenie piórnika dla nastolatków

Piórniki młodzieżowe to unikalne produkty, które powinny pomieścić szereg akcesoriów, niezbędnych do nauki wszystkich przedmiotów. Poniżej wymieniamy najważniejsze artykuły do pisania, które powinny znaleźć się w jego wnętrzu.

  1. Przybory do pisania. To absolutny numer jeden jeśli chodzi o wyposażenie piórnika. Nastolatkowie docenią dobre jakościowo długopisy i pióra kulkowe, a niektórzy z całą pewnością z dumą będą robili zapiski przy pomocy oryginalnych piór wiecznych, np. kultowej marki Parker. Przybory piśmiennicze muszą odznaczać się trwałością i niezawodnością, bowiem w wielu sytuacjach poszukiwanie zastępczego długopisu może być nie tylko kłopotliwe, co zabierać niepotrzebnie czas (np. w trakcie kartkówki, klasówki, sporządzania ważnych notatek w trakcie trwającej dyskusji, wykładu itp.).
  2. Cienkopisy, flamastry. Te produkty pomagają tworzyć zróżnicowane pod względem koloru notatki. Z uwagi na fakt, że większość osób to wzrokowcy, to tworzenie kolorowych treści bardzo pomaga w zapamiętywaniu i nauce.
  3. Markery. Przydają się one szczególnie podczas nauki do sprawdzianu. Są idealne do tego, by wyróżnić najważniejsze treści w zeszycie, w notatkach, ćwiczeniach, książce.
  4. Ołówki. Niezastąpione artykuły, spełniające wiele funkcji. Można nimi pisać, rysować, notować. Przydają się zarówno na matematyce, jak i plastyce. Warto kupić kilka rodzajów ołówków, które różnią się stopniem miękkości.
  5. Artykuły kreślarskie. Do tej kategorii zaliczyć można temperówki, rapitografy, gumki, linijki, wymienne grafity do ołówków. Jak sama nazwa wskazuje, służą do kreślenia, wykonywania szkiców.
  6. Korektory. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi, zatem błędy w notatkach szkolnych mają prawo pojawiać się dość często. Z pomocą przychodzą wówczas korektory, w wygodnej do użycia formie: w piórze, w taśmie, w płynie z pędzelkiem.
  7. Wkłady i atramenty. Ilość sporządzanych na lekcjach notatek bywa naprawdę duża, dlatego warto zaopatrzyć piórnik młodzieżowy w akcesoria, zapewniające płynność pisania. Dodatkowe wkłady do piór i atramenty bezdyskusyjnie powinny znaleźć się w wyposażeniu, bez względu na to, czy uczeń korzysta z długopisu, pióra kulkowego czy pióra wiecznego.


Nastolatkowie mają sprecyzowany gust, wymagania i oczekiwania, którym starają się sprostać producenci takich artykułów szkolnych. Chcąc jednocześnie uprzyjemnić i usprawnić edukację, oferują produkty zgodne z najnowszymi trendami. Młodzi ludzie w obecnych czasach są coraz bardziej świadomi, wiedzą, czego chcą i czego potrzebują. Ta świadomość tyczy się także sfery nauki. Zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń jest zdecydowanie prostsze, jeśli młodzież ma pod ręką wszystkie najpotrzebniejsze przybory i akcesoria szkolne. Największy wybór tego typu produktów w atrakcyjnych cenach znaleźć można na Papierowo.pl, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą sklepu i skompletować tu wszystkie niezbędne przedmioty, zarówno do piórnika, jak i całego plecaka!

Dodany przez Piotr