0

W jakie artykuły papiernicze wyposażyć stanowisko pracy, część II

W jakie artykuły papiernicze wyposażyć stanowisko pracy, część II

W poprzednim artykule przybliżyliśmy kilka kwestii. Po pierwsze, jak znaleźć sklep biurowy, w którym będzie można zaopatrzyć się w wysokiej jakości artykuły biurowe. Po drugie wskazaliśmy, jakie urządzenia oraz akcesoria do urządzeń, są najbardziej potrzebne w przestrzeni biurowej. Po trzecie wymieniliśmy typy segregatorów i uargumentowaliśmy, dlaczego powinny one znaleźć się w każdej firmie. Dziś kontynuujemy ten temat i wymieniamy kolejne materiały i akcesoria biurowe oraz artykuły papiernicze, w które warto wyposażyć każde stanowisko pracy. Zapraszamy do lektury! 

Papier do ksero

Papiery biurowe, znane także pod nazwą papier do ksero, https://papierowo.pl/papiery_biurowe stanowią bez wątpienia zgrany duet z drukarką. Ponadto, papiery biurowe są jednymi z najszybciej eksploatowanych artykułów papierniczych, dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na to, by zawsze były w zapasie. Papiery biurowe to dość obszerna grupa materiałów papierniczych, w których można wyróżnić poniższe kategorie.

Papier rodzaje

W sprzedaży znaleźć można takie rodzaje papieru

 • papiery do wydruków kolorowych;
 • papier na dyplomy;
 • papiery do drukarek igłowych; 
 • papiery uniwersalne klasa A, B, C 

Papier do ksero przydaje się w niemal każdym typie działalności, wszak w każdej firmie produkowanych jest każdego dnia wiele dokumentów. Przydaje się zarówno biały papier do drukarek igłowych, jak i papier na dyplomy.  Warto wybierać dobrej jakości papier do ksero, o odpowiedniej grubości i sztywności. W sklepach z artykułami biurowymi znaleźć można zwykle szeroki wybór papierów biurowych, począwszy od zwykłego papieru do drukarek igłowych klasy C, zakończywszy na papierze na dyplomy czy też do tworzenia rozmaitych prezentacji dla klientów. 

Druki akcydensowe  

Każda firma ma swój dział kadrowym, a w nim nie może zabraknąć różnorodnych druków akcydensowych. Stanowią one bardzo obszerną grupę akcesoriów biurowych. Wśród druków akcydensowych można wyróżnić, między innymi:

 • druk umowy o dzieło;
 • dowód wpłaty;
 • polecenie przelewu, czyli druk wpłaty
 • wydanie materiału na zewnątrz;
 • rachunek dla konsumenta;
 • międzynarodowy list przewozowy;
 • faktura Vat korygująca;
 • polecenie księgowania;
 • zaświadczenie o zatrudnieniu.

To oczywiście tylko niektóre z druku akcydensowych dostępnych w sprzedaży. Każda firma musi skompletować poszczególne druki akcydensowe według własnych potrzeb, tj. tam gdzie osoby pracują na umowę inną niż o pracę przydadzą się druki umowy o dzieło, w innych przypadkach przydadzą się druki umowy o pracę czy wspomniane zaświadczenia o zatrudnieniu. 

Artykuły do obsługi korespondencji

Obsługa korespondencji to bardzo szeroka grupa produktów, w której znaleźć można, między innymi:

 1. koperty, np. NC koperty;
 2. noże do korespondencji;
 3. papiery pakowe;
 4. sznurki;
 5. taśmy pakowe;
 6. tuby kartonowe;
 7. wagi;
 8. folia stretch;
 9. folia bąbelkowa.

Artykuły do obsługi korespondencji przydają się zarówno w trakcie archiwizacji dokumentów, ale bez wątpienia są one niezastąpione w trakcie codziennej wysyłki dokumentów. W świecie obsługi korespondencji panuje także spory wybór. Kupujący mogą się zdecydować, między innymi na takie marki, jak NC koperty, waga do listów Dymo, taśma pakowa Smart, koperty DL i wiele innych. 

To wciąż nie wyczerpuje tematyki wszystkich potrzebnych akcesoriów, jakie powinny znaleźć się każdej firmie, każdym biurze i każdym przedsiębiorstwie. Ogromne zapotrzebowanie na produkty papiernicze, urządzenia i akcesoria biurowe sprawia, że na tym rynku panuje niemała konkurencja. Warto wybierać produkty sygnowane logiem znanych, dobry i sprawdzonych marek, tak, aby nie tylko spełniły one oczekiwania, ale by gwarantowały wysoka jakość użytkowania. 

Dodany przez Piotr