0

Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem promarkerów

Wszystko, co trzeba wiedzieć przed zakupem promarkerów

W ostatnim czasie zdecydowanie coraz więcej słyszy się o promarkerach. Co więcej, część miłośników klasycznych markerów lub cienkopisów i flamastrów dostrzega w nich znacznie więcej zalet, wymieniając je właśnie na te nowoczesne artykuły piśmiennicze. Czy zakup promarkera faktycznie okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę? Na czym polega ich fenomen? Ile kosztują promarkery? Wyjaśniamy. 

Promarkery, czyli małe-wielkie artykuły 

Otóż promarkery to nic innego, jak markery wyposażone w nietoksyczny tusz stworzony na bazie alkoholu. Dzięki temu mogą poszczycić się wyjątkową trwałością, a także intensywnością kolorów. Tym prostym sposobem stworzenie prawdziwych dzieł sztuki, które doceniane są nie tylko przez grafików i ilustratorów, ale również malarzy, a także osoby, które w sztukach plastycznych stawiają swoje pierwsze kroki. Niejednokrotnie usłyszeć można, że zdecydowanie bezpieczniej jest - przynajmniej na początku - korzystać nieco bardziej tradycyjnych technik plastycznych. Dlaczego? Otóż promarkery dają możliwość stawiania grubych i bardzo wyrazistych kresek. Pozwala to na sprawne i szybkie pokrycie większych powierzchni. Na jakich powierzchniach sprawdzą się te artykuły szkolne i plastyczne? Otóż możliwości jest co najmniej kilka: 

  • papier,
  • karton,
  • metal,
  • szkło,
  • plastik.

Inne zalety zakupu promarkerów 

Oczywiście możliwość stosowania na różnorodnych powierzchniach to nie jedyna zaleta tych artykułów do pisania. Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć to różnorodność kolorów - zarówno intensywne i neonowe odcienie, jak i pastelowe, dzięki którym tworzone dzieło nabiera subtelności i delikatności. Szeroki przekrój kolorystyczny wpasowuje się gusta i preferencje olbrzymiej ilości osób. W rzeczywistości wystarczy zaledwie kilka podstawowych kolorów, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Aby jednak móc w pełni wykorzystać działanie promarkerów warto sięgać po produkty pochodzące od znanych i cenionych producentów. To najlepszy sposób na to, aby cieszyć się nie tylko imponującą paletą barw, ale również fenomenalnym efektem. 

Warto wspomnieć również o tym, że malowanie klasycznymi markerami lub kredkami pozwala na stosowanie różnych kolorów, ale tylko jeden obok drugiego. Mieszanie ze sobą odcieni może okazać się nie najlepszym pomysłem. W przypadku promarkerów jest zupełnie inaczej. Estetyczne mieszanie, tworzenie przejść lub stopniowania kolorów jest gwarancją niepowtarzalnego i zapierającego dech w piersiach efektu. Ważne, aby pamiętać o tym, że jest to bardzo silny produkt, który z pewnością przebije na druga stronę podczas malowania np. na klasycznych blokach i papierach kolorowych. Aby unikać problematycznego zabrudzenia np. białych lub innych jasnych mebli zaleca się położenie pod spód np. szkicownika czy grubych kartonów tekturowych, które w naszej hurtowni papierniczej online nazywane są jako opakowania wysyłkowe. Nie wiesz, ile kosztują promarker? Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą, chociażby od producenta. W naszym sklepie ceny zaczynają się od około 18 złotych za sztukę. Zakup z pewnością nie naruszy więc budżetu domowego, a stworzone dzieło będzie cieszyć oko przez dłuższy czas. 

Zakup promarkera niesie ze sobą szereg możliwości i oczywiście korzyści. W związku z tym, że artykuły te są niezwykle trwałe i intensywne pozwalają na tworzenie wyrazistych, a jednocześnie bardzo przyjemnych dla oka rysunków czy szkiców. Doskonale sprawdzą się zarówno dla osób, które w sztukach plastycznych stawiają swoje pierwsze kroki, jak i profesjonalistów.

Dodany przez Piotr