0

Wyposażenie stanowiska pracy, czyli lista najważniejszych artykułów biurowych, część I

Wyposażenie stanowiska pracy, czyli lista najważniejszych artykułów biurowych, część I

Wyposażenie stanowiska pracy to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoi przed pracodawcą zanim zatrudni od pracowników na poszczególne stanowiska. Oczywiście, każda branża, każda dziedzina wymaga wyposażenia biurka w nieco inne artykuły biurowe, materiały papiernicze czy urządzenia, typu komputery, drukarki, podstawki pod monitory i laptopy, ale można przyjąć, że istnieje grupa produktów, które można nabyć w sklepach z artykułami biurowymi, a które muszą znaleźć się w przestrzeni biurowej. Zachęcamy do zapoznania się z listą najważniejszych artykułów biurowych.  

Jak wybrać najlepszy sklep biurowy?

Zanim przejdziemy do opisywania poszczególnych grup i kategorii artykułów biurowych niezbędnych w każdej firmie, skupimy się przez chwilę nad samym miejscem, gdzie te produkty są sprzedawane, czyli sklepie biurowym. Stojąc przed zadaniem zakupu jednego produktu zwykle nie musimy się zastanawiać, jak zrobić te zakupy najkorzystniej, najszybciej, jednak już przy większym asortymencie ta kwestia zaczyna być coraz bardziej istotna. Wyposażenie stanowiska pracy dla jednej osoby już jest sporym wyzwaniem, a co mówić wyposażenie biurek całego zespołu. Dlatego warto rozpocząć poszukiwania najbardziej dogodnego miejsca. Dla przykładu weźmy firmę, której siedziba znajduje się w Ostrołęce. Pierwszym krokiem w poszukiwaniach powinno być wpisanie w pasek przeglądarki kluczowej frazy, typu hurtownia papiernicza Ostrołęka. To pozwoli uzyskać szereg informacji na temat miejsc, które oferują różnorodne materiały biurowe, urządzenia i sprzęty elektroniczne, artykuły piśmiennicze itd. Przeglądając kolejne wyniki, stanowiące odpowiedź na zapytanie o hurtownię papierniczą w Ostrołęce, który pozwoli nam zaopatrzyć się w jednym miejscu we wszystkie najważniejsze i najpotrzebniejsze produkty. Warto pamiętać i mieć na uwadze, że w Internecie znajdziemy w obecnych czasach już praktycznie wszystko!

Urządzenia biurowe

Wiemy już, jak znaleźć najlepszy sklep biurowy, wykorzystując do tego celu potęgę Internetu i posługując się kluczowymi frazami, typu hurtownia papiernicza Ostrołęka. Bez wątpienia podstawa wyposażenia stanowiska pracy muszą być w dzisiejszych czasach różnorodne urządzenia, a także dobrane do nich akcesoria, typu podstawki pod monitory i laptopy, podkładki pod mysz czy maty pod krzesła. Ale zacznijmy od urządzeń. Ciężko wyobrazić sobie dobrze wyposażone stanowisko pracy bez jednego lub dwóch monitorów, komputera stacjonarnego z klawiaturą, myszą, głośnikami czy też wysokiej jakości laptopem. Urządzenia biurowe stanowią obecnie absolutny standard, wszak większość dokumentów jest przesyłana elektronicznie i tworzona w formie elektronicznej. Z kolei akcesoria biurowe, które powinny się znaleźć na biurku każdego pracownika, by zapewnić ergonomiczną i efektywną pracę, to:

 1. podstawki pod monitory i laptopy;
 2. głośniki, kamery słuchawki;
 3. myszki;
 4. nośniki danych;
 5. podkładki pod mysz;
 6. różnorodne kablem, przedłużacze, rozgałęźniki.

Segregatory, teczki na dokumenty

W każdej firmie, bez względu na jej profil działalności, powstaje każdego dnia wiele dokumentów. Część z nich może pozostać w wersji elektronicznej, jednak część musi zostać wydrukowana i znaleźć się w segregatorze. Ale nie tylko segregatory na akta osobowe i inne ważne dokumenty powinny zostać zamówione w sklepie biurowym przy kompletowaniu wyposażenia stanowiska pracy. Wśród niezbędnych akcesoriów biurowych podobnego typu powinny również pojawić się:

 • teczki z przegródkami A5  i w najbardziej popularnym formacie A4;
 • skoroszyty i wąsy skoroszytowe
 • pudła archiwizacyjne i klipsy, czyli produkty przydatne w trakcie archiwizacji dokumentów;
 • przekładki;
 • podkładki i teczki z klipsem. 

Warto także poświęcić jeszcze skupić się przez moment nad segregatorem biurowym. Wszak jest on jednym z najważniejszych akcesoriów biurowych i to właśnie w segregatorze ukrytych jest szereg niezwykle istotnych umów, rachunków itd. Mając na uwagę rangę tego, co znajduje się w segregatorze biurowym, warto po pierwsze, wybierać egzemplarze wysokiej jakości oraz dobrać akcesoria do segregatorów, które ułatwią i przyspieszą czynność odnajdywanie potrzebnych w danej chwili dokumentów. Do takich akcesoriów należą, między innymi etykiety do segregatorów.  Te niewielkie elementy kryją w sobie ogromną moc. Etykiety do segregatorów ułatwiają opisanie, a później odnalezienie istotnych dokumentów. Etykiety do segregatorów najczęściej są samoprzylepne. Należy je nakleić na grzbiet w segregatorze, uprzednio opisujący jego zawartość. Zanim przejdziemy do kolejnych akcesoriów biurowych niezbędnych w wyposażeniu stanowiska pracy, wymienimy jeszcze, jakie typy segregatorów można nabyć w sklepie biurowym. 

Rodzaje segregatorów

W szerokiej gamie segregatorów znaleźć można takie oto rodzaje:

 • segregatory A5;
 • segregatory A4;
 • segregatory A3;
 • segregatory dźwigniowe;
 • segregatory bankowe;
 • segregatory ringowe;
 • segregatory ofertowe;
 • segregatory z mechanizmem 180°;
 • segregatory dźwigniowe XXL.

W kolejnym artykule, który opublikujemy na naszym blogu wymienimy kolejne artykuły biurowe, które koniecznie powinny znaleźć się na wyposażeniu stanowiska pracy w każdej firmie!  

 


Dodany przez Piotr